"אני יכול לעזור ללקוחות לצבור יותר לגיל פרישה ולהיות לצידם בזמן תביעה וחוסר ודאות"

מדי שבוע נכיר סוכנות וסוכנים צעירים, הדור הצעיר של לשכת סוכני הביטוח ⋅ והפעם: סו"ב סהר ביטון, בעל "R ניהול פיננסים" בחדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: בן 30
מצב משפחתי: נשוי לאופיר ואב לשני בנים
רישיון: פנסיוני ואלמנטרי
ותק: 9 שנים

"תחילת הדרך שלי הייתה בחברת ביטוח, עבדתי כחתם רכב ודירה וכבר באותם ימים ידעתי שאני רוצה להיות סוכן עצמאי, לכן עברתי לעבוד בסוכנות והתחלתי תהליכי התמחות בתחום האלמנטרי, בסיום ההתמחות הבנתי שאני רוצה להרחיב את הידע לתחומים נוספים.

סו"ב סהר ביטון. "השוק שלנו עמוס ברגולציה עם חובת מסמכים והחתמות". צילום עצמי

זה המקום שבו הפכתי להיות מפקח ב"כלל ביטוח", תפקיד מדהים שלימד אותי המון ונתן לי את הכלים להיות סוכן. לאחר כ-3 שנים בתפקיד יצאתי להגשים את החלום.

למה בחרת במקצוע זה ומה אתה אוהב בו?
"
בחרתי במקצוע הזה כי אני יכול לעשות טוב ללקוחות שלי, אני יכול לעזור להם לצבור יותר לגיל פרישה, לעזור להם לחשוב קדימה ולייצר חסכונות, להגן על המשפחות שלהם, לתת להם ערך בהשקעות והלוואות, להיות לצידם בזמן תביעה וחוסר וודאות, להיות אוזן קשבת ומניע לפעולה, אין אושר גדול מלעזור לאדם בעת צרה זה ממלא אותי כל יום".

היו קשיים בתחילת הדרך?
"
תחילת הדרך לא הייתה קלה, המעבר ממפקח לסוכן זה מעבר חד מאוד. הגעתי ממקום מאוד מחבק עם שגרה מובנית, יעדים, משימות, עומס אדיר של עבודה, אווירה הישגית ודחיפה אדירה קדימה, וביום שאתה הופך לעצמאי אתה חייב לשנות הכל, לשנות את השגרה, את דפוס העבודה, ולהיות הכל – מרמת הטכנאי מחשבים ועד איש המקצוע ולהביא את עצמך כל יום ל-100% שלך. אתה חייב להתאים את עצמך כל יום מחדש לנהל עסק מאפס, כל יום לעשות עוד צעד אחד קדימה".

איך אתה מתמודד עם הרגולציה בתחום?
"הרגולציה לא פשוטה, אני תמיד דואג להתעדכן בחוזרים, להבין את החוזר ברמה המקצועית וגם לנסות להבין את המגמה שהוא מנסה לייצר ולנתב את השוק. זה מקשה ברמת ניהול העסק ובהירות התחזיות קדימה, אני מרגיש שהשוק שלנו עמוס ברגולציה עם חובת מסמכים והחתמות, שלרוב מעומס המידע לא נגישות ללקוח".

לאיזה יחס אתה זוכה בחברות כסוכן צעיר?
"יש חברות מדהימות שדוחפות קדימה עוזרות ונותנות מענה ולעיתים יש כאלה שקצת פחות. לרוב זה מורגש יותר בתהליך תביעה".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"
בשאיפה שהסוכנות תמוצב כסוכנות פרימיום עם שלוחות נוספות ושירותים נלווים שלאו דווקא קשורים לביטוח, אלא יותר להקפת הלקוח ומענה לצרכים נוספים".

תן דוגמה לסיפור הצלחה אישי במסגרת עבודתך.
"
לפני כחודשיים פנה אלי בן משפחה שעדיין לא היה מבוטח שלי, עם צורך לניתוח מורכב. יש לו ביטוח בריאות ישן והוא היה בחוסר ודאות מוחלט, לא ידע מה לעשות, למי לפנות, כמה כסף להוסיף.

"לאחר שבועיים הוא כבר נפגש עם מנתח שהמלצתי לו עליו וכבר קיבל אישור מלא מחברת הביטוח. לאחר שלושה שבועות הוא כבר היה אחרי הניתוח ובהחלמה, היום הוא בין השגרירים הכי טובים שלי".

טיפים לסוכנים צעירים כמוך?
"כשאתה יוצא לדרך חדשה תבצע הכנה מקדימה – תדע מי קהל היעד, מה דרך הפעולה? מה עושים מחר בבוקר? עם מי עובדים וכמה? הכנה של תוכנית עבודה ופעולה מסודרת עם רשימת לקוחות פוטנציאלים זה הבסיס לכל. מעבר לזה, תבחר איתך שותפים לדרך, שמשלימים אותך, עם ידע וניסיון בתחומים נוספים לשלך, שידעו לתת עצה אמיתית ונכונה. אני חלק מבית סוכן 'תמורה מלאה' בביטוח חיים ופנסיוני, ובבית סוכן 'כרמים סוכנות לביטוח' באלמנטרי".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"
להעזר בלשכה כמאגר ידע, הנגשה של החוזרים, הנחיות עבודה רצויה, דגשים של 'עשה ואל תעשה' מטעם עורך הדין של הלשכה. אני בטוח שכולנו אנשי מקצוע מעולים אבל בכנות כל פעם שאני קורא חוזר/מאמר מפורט על ההנחיות אני משתפר, הבהרות כאלו לעיתים קרובות יכולות לתת בהירות בנושא הרגולציה ושיפור העמידה בהנחיות".

איך תרצה להשתלב בלשכה?
"שמח להגיד שאני חלק מוועדת סוכנים צעירים. אני מזמין את כל הסוכנים הצעירים לבוא ולקחת חלק, בסוף – זה העתיד של כולנו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email