"אני כאן כדי שהלקוח שלי יקבל את כל סוכן צעיר מה שמגיע לו מהפוליסה שלו"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע - סו"ב שמוליק אבוטבול, סוכן עצמאי, מנכ"ל ובעלים של הסדרים סוכנות לביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: שמוליק אבוטבול
גיל: 39
מצב משפחתי: נשוי לאיילת
רישיון והתמחות: פנסיוני, פיננסים וסיכונים
וותק: עובד בענף מ־2007

שמוליק אבוטובול | צילום: איילת אבוטבול

מה אתה אוהב בביטוח?

אחד הדברים שאני אוהב בעבודה שלי הוא היכולת לעזור לאנשים בזמן מצוקה. סוכן ביטוח היום הוא האיש שאליו פונים ברגע שקורה אסון והוא זה שיעזור למבוטחים שלו להשתקם מאותו אירוע קשה.

כיצד הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים? 

בעיקר על ידי יצירת חיבורים ודור המשך בין סוכנים צעירים לסוכנים ותיקים. הגיל הממוצע של סוכן ביטוח הוא 65, הרבה סוכנים מבוגרים היום מתקשים לתת שירות ללקוחותיהם ומצד שני יש הרבה סוכנים בתחילת דרכם עם רצון ורעב להצליח. אני מאמין שחיבור בין שני אילו יתרום לשני הצדדים.

איפה תהיה עוד עשר שנים?

בעוד עשר שנים מהיום אמשיך לעסוק בביטוח, אני מאמין שהפוקוס אצלי בעסק ישתנה מניהול הסדרים פנסיונים לתכנון פרישה. בעשור הקרוב מספר הפורשים צפוי להכפיל את עצמו וכולם זקוקים לייעוץ לפני פרישה. תחום הפרישה הוא תחום שיש בו מקום ליצירתיות בחשיבה ואשמח להתמקצע בו יותר.

יש לך דוגמה להצלחה אישית בתחום?

אני רואה את אחד מתפקידי הסוכן כמעין מרכז למימוש זכויות. במקרה ביטוח אני כאן כדי שהלקוח שלי יקבל את כל מה שמגיע לו מהפוליסה שלו. לפני שלוש שנים בערך, הייתה לי לקוחה צעירה יחסית שחלתה בסרטן; ידעתי שיש לה פוליסה ישנה ושיתכן שבפוליסה הזו יש פיצוי על מחלות קשות. הכרת התודה שלה אז, כשקיבלה פיצוי מהיר בדיוק ברגע שהייתה צריכה אותו, ומבלי שידעה שמגיע לה
כלל פיצוי, זו בעיני הצלחה אמתית.

איזה טיפים אתה יכול לתת לסוכנים צעירים?

הטיפ הכי חשוב שאני יכול לתת לסוכנים צעירים הוא לא להתמקד בתפוקות אלא להתמקד בלקוחות ובצרכים שלהם. חברות הביטוח לוחצות כל הזמן על תפוקות וצריך להתעלם מזה. אנחנו צריכים למכור ללקוחות שלנו רק את מה שמתאים להם ולא מה שמתאים לחברת הביטוח.

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?

סוכן הביטוח ילך ויתפוס תפקיד גדול יותר בליווי המשפחה והעתיד הכלכלי שלה. כבר היום סוכן הביטוח מטפל בקרנות ההשתלמות, ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה, ביטוחי בריאות, חסכונות ועוד אצל כל משפחה. אני מניח שככל שהמוצרים בשוק הזה ישתכללו כך תתגבר הדרישה לאיש מקצוע שידע להתאים לכל משפחה את הביטוחים המתאימים לה בתקציב הנכון עבורם.

מה אתה מצפה מהלשכה ומוועדותיה ומה אתה מציע לה?

לשכת סוכני ביטוח עובדת היום בצורה רצינית על נראות סוכני הביטוח בתקשורת ועושה עבודה רצינית. תמיד יהיו מי שיבחרו להשמיץ אותנו ותפקיד הלשכה יהיה להגיב בנושאים אילו. הלשכה צריכה לעבוד על שיפור תדמית הסוכן. אני מציע להדגיש בפניות לתקשורת שסוכן הביטוח, מעבר לתפקידים שמניתי כאן, יש לו תפקיד חשוב בכלכלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email