"אני לא סינדרלה – עבדתי קשה כדי להצליח"

כך פתחה את הרצאתה בכנס נשים בביטוח ח"כ ואלוף במיל' אורנה ברביבאי, שדיברה גם על ההתמודדות עם הפחד מלהכשל; משתתפות הכנס נהנו מהרצאות מעשירות נוספות ומהמופע "שתיים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"נולדתי למשפחה קשת יום, אמא עיראקית, אבא רומני ותשעה ילדים, אני הבכורה. איך הגעתי ממצב של תנאים התחלתיים קשים לקריירה צבאית מפוארת של אלופה במטה הכללי, לצערי היחידה עד כה, וכיום חברת כנסת? כינו אותי סינדרלה. אני לא סינדרלה שבלילה אחד הפכה לנסיכה. אני עבדתי קשה כדי לשנות ולהצליח".

כך אמרה ח"כ (כחול־לבן) אורנה ברביבאי, אלוף (במיל'), בהרצאתה "אנשים זה כל הסיפור" במסגרת כנס הנשים היום. "הגישה היא הסוד לשינוי; לייצר מוטיב, מציאות אידיאלית חפה מכל קושי, היא אם כל חטאת", המשיכה ברביבאי בהרצאתה המרתקת: "ממקום של קורבן שיכול להגיש שאם אין לי את ה־100% תנאים, אני לא יכולה לפעול, למקום של – אף אחד לא חייב לי דבר; תעבדי – תקבלי.

אורנה ברביבאי | צילום: גיא קרן

תפיסת העולם שלי היא – אני רוצה לשנות מציאות וכדי לשנות מציאות צריך לעבוד על זה. אחריות מצומצמת מובילה לפחות טעויות, אבל אני חושבת הפוך – קחי אחריות מקסימלית, אל תחכי שיתנו לך, תרחיבי את היכולת שלך להשפיע בכל זמן נתון; את תעשי טעויות. וקטור שלי הוא וקטור של מאמץ. מותר לי לטעות והמקום הזה, החוויה שלי, היא שאני מוכנה לקבל טעויות אצלי ואצל אחרים, ללמוד לא לחזור על אותן טעויות וכך אני כל הזמן מגיעה לעוד שיא ועוד שיא".

ברביבאי הדגישה גם את החשיבות של פעילות במספר עיסוקים במקביל: "לבנות שדה ולא לחרוש ולהשקות תלם אחד. אין בעיה שאין לה פתרון וצריך לרצות לחיות חיים מלאי משמעות", סיימה ח"כ ברביבאי לקול תשואות הקהל.

ד"ר נאוה ניב סרודיו, גם היא סיפור הצלחה נשי, סמנכ"לית בכירה ומנהלת אגף בריאות באיילון ביטוח, סיפרה שסבתה אמרה תמיד שהגברים הם הראש והנשים הן הצוואר, ולכן הן אלו שמסובבות את הראש לאן שהן רוצות. "כשאתן מגיעות למכור ביטוח בריאות למשפחה, האישה היא זו שבקיאה ומולה אתן עובדות כנציגת המשפחה. לנשים יש יכולת אמפתית גדולה יתר לטפל במצבי משבר. בעולם ביטוחי הבריאות, נשים הן כל הסיפור. כל אחת מכן יכולה להיות מצילת חיים ומשפרת חיים, ואין שליחות גדולה מזו", סיכמה.

פרופ' איתן פרידמן, מנהל היחידה לאונקוגנטיקה בשיבא תל השומר, ציין שגם בתחום הסרטן יש לנשים יתרון: "לגברים יש 45% סיכון לחלון בסרטן במהלך חייהם, לעומת 37% לנשים. לדבריו, כ־30 אלף נשים בישראל חולות בסרטן מדי שנה, בהן כ־5,000 חולות חדשות בסרטן השד".

פרופ' פרידמן דיבר על הכללים עליהם יש להקפיד כדי למנוע את מחלת הסרטן ככל שניתן: הימנעות מעישון, פעילות גופנית, דיאטה מאוזנת ובדיקות תקופתיות: "יש הרבה מיתוסים על הגורמים לסרטן, אחד מהם הוא קרינה מטלפונים סלולריים; אין שום הוכחה לכך או לכך שקרינה מקווי מתח או אנטנות סלולריות גורמת לסרטן. זהו מיתוס", הדגיש.

עו"ד שי אופז, יועץ ביטוח, דיבר על "שמלת הביטוח האישית" – כיסויי הביטוח הרפואי המתאימים אישית לכל מבוטח או מבוטחת, שתמיד בנויים משלושה רכיבים: מניעה, אבחון וטיפול. "משלושת העולמות צריך לתפור את שמלת הכיסויים המתאימה לך אישית". טל רוזן, מנהלת מכירות ריסק ובריאות ארצית במגדל, בחרה בשם "הזכות לבחור" להרצאה שלה. "למה צריך ביטוח בריאות, שואלים אותי. התשובה שלי – כדי שיהיה לכם הזכות לבחור, לשלוט בארוע הרפואי. לבחור במנתח, אולי לבחור בטיפול מחליף ניתוח, לבחור איפה ינתחו אותי ומתי. זה מה שנותן ביטוח בריאות פרטי", אמרה רוזן.

סו"ב ז'קלין בורוב, חברת הוועדה להעצמה נשית, דיברה על הצורך להתאמץ כדי להצליח במסגרת הרצאתה "ההצלחה לא מגיעה אלייך, את צועדת אליה"; סו"ב שני ארז, מנהלת מיזם לביאה – בית סוכן לנשים מקבוצת משגב, דיברה על "לקחת ספייס, הקשר בין סביבת העבודה של האישה לבריאותה".

הכנס הסתיים במופע העוצמתי "שתיים" של ליאת יצחקי ואמילי עמרוסי, מופע שירה ודיבור בפתיחות על בעיות נשים, ואחריו ארוחת צהריים חגיגית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email