"אני רואה בעבודה זו שליחות"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והפעם סו"ב אלעד שלי, בעלי משרד בבית אל שבהרי בנימין מצפון לירושלים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: אלעד שלי
גיל: 38
מצב משפחתי: נשוי + 7
מקום מגורים: תושב גיתית שבבקעת הירדן
מקום עבודה: בעלי משרד בבית אל שבהרי בנימין מצפון לירושלים. פעיל בעיקר באזור ירושלים וסביבתה,
בית אל והאזור, וציר הבקעה
רישיון ותק: בעל רישיון חיים משנת 2012 ולקראת קבלת רישיון אלמנטר

אלעד שלי | צילום: באדיבות המצולם

מה עשית לפני שהיית סוכן ביטוח?
"עבדתי כרכז ביטחון במועצה מקומית בית אל כ־12 שנים".

למה בחרת במקצוע זה? מה אתה אוהב בו?
"המקצוע הזה הוא מקצוע של אחריות וליווי, אני אוהב את המפגש והתקשורת עם האנשים ובכלל לתת שירות, את השיחות והעניין, ונהנה גם לעזור. אני רואה בעבודה זו שליחות וחשוב לי להפיץ את הידע ולעורר את הצורך. חשוב לי לדאוג ללקוחות לכיסוי ראוי ונכון עבורם, ולהיות מלווה יציב לאורך הדרך, כך שאם חלילה יתמודדו עם קטסטרופה אני אהיה שם לצדם".

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית?
"אכן נתקלתי – בתוך עמי אני חי. בתחילת דרכו המקצועית של כל סוכן ביטוח הוא נאלץ להתמודד עם מספר אתגרים שקיימים בכל עסק, כמו השקעה בתשתיות, תוכנות והוצאות הקשורות לעסק. כמו כן, תהליך גיוס הלקוחות הוא איטי ומאתגר, ההכנסה בתקופת ההתמחות ובהתחלה נמוכה ודורשת מסוכן הביטוח מאמצים גדולים על מנת להתמודד עם מצב מאתגר זה. מקצוע הסוכן רווי ידע ומתאפיין בלמידה מתמדת ועבודה סביב השעון".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"ללשכה תפקיד משמעותי במגוון נושאים, מנושא הכשרת הסוכן וקידומו בשוק כל כך משתנה, ייעוץ והכוונה בענף, יצירת תשתיות עבודה, קידומו והכשרתו, עזרה בלימוד מהו עסק עצמאי, הטמעה של תכנים ושיטות עבודה, התנהלות מסחרית מול חברות הביטוח, קידומו לעבודת השטח, יצירת שיתופי פעולה של דור ותיק מול חדש, יצירת רב שיח, שיפור מעמדו ותדמיתו של הסוכן בציבור הרחב, יחסי ציבור, וגוף מגן ומייצג".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"שואף לבנות משרד גדול ומשגשג. משרד שיגיע ויעזור לכמה שיותר משפחות, משרד שיאהב לתת שירות ולתמוך במי שיזדקק. מקווה שעד אז תדמיתו של הסוכן תשתפר בעיני ציבור המבוטחים, אז המקצוע יהיה יותר מונגש".

תן דוגמה להצלחה אישית במסגרת עבודתך?
"לדעת שעשית נכון כאשר מבוטח/ת קיבלו פיצוי של אובדן כושר עבודה, או תביעה שאושרה לאחר שהמלצת לרכוש כיסוי מסוים".

יש לך טיפים לסוכנים צעירים כמוך?
"להאמין בעצמך, להתחבר לגורמים שיכולים לעזור, לדעת עם מי אתה עובד, להסתכל 'אל האופק', לדעת להרים את הראש בתקופה קשה. להאמין בשליחות שלך. להשקיע בלקוחות שלך ולא לחשוב רק 'על המכירה. להשקיע בעצמך – ללמוד ולבנות את עצמך כבעל מקצוע איכותי".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"מקווה שיהיה מקצוע נצרך. מקצוע מוערך, שלקוחות יבינו את הצורך בסוכן ביטוח וחשיבות הליווי המתמשך שהוא מעניק, בדיוק כפי שפונים לכל בעל מקצוע אחר".

יש לך הצעה או בקשה מהלשכה?
"להיפתח ליותר סוכנים, לפתח ולבנות יותר ימי עיון לסוכנים צעירים בהתאמה לאוכלוסיות איתן אנחנו נפגשים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email