אסף מיזן מונה לאקטואר ראשי של מגדל

האקטואר הראשי הוותיק של החברה, ד"ר אולמן לייבוש, הודיע על סיום תפקידו; מיזן, בעל ניסיון רב באקטואריה ובביטוח חיים, יכנס לתפקידו בכפוף לאישור הממונה על שוק ההון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירקטוריון מגדל אישר את מינויו של אסף מיזן לאקטואר הראשי של החברה. מיזן יחליף בתפקידו את ד"ר אולמן לייבוש שביקש לסיים תפקידו בתום 32 שנים בקבוצה, בהן תרם רבות להעמדת דורות של אקטוארים מקצועיים, מטובי אנשי המקצוע בענף.

מיזן הינו בוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה ואקטואריה מאוניברסיטת ויטס ביוהנסבורג. החל משנת 1999 הוא חבר באגודת האקטוארים הבריטית ומשנת 2002 חבר גם באגודת האקטוארים הישראלית בה היה חבר ועד בין 2007־2009.

אסף מיזן צילום: משרד האוצר

בשנתיים האחרונות שימש מיזן כמייסד שותף, אקטואר ואחראי תחום דאטה בחברת עתידות תוכנה בע"מ – חברת סטארט־אפ המפתחת פתרונות ביג־דאטה ולימוד מכונה לחברות ביטוח חיים וחסכון, עם מוכוונות לשוק האמריקאי.

בין השנים 2008 ל־2015 שימש מיזן כאקטואר ראשי וחבר הנהלה באגף שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר. במסגרת התפקיד, הוביל אסדרה ופיקוח בתחום האקטואריה והחשבונאות בחברות ביטוח (חיים וכללי) וקרנות פנסיה, וכן ליווה הסדרה בתחומי המוצרים בבריאות, סיעוד וחיים.

במסגרת תפקידו כאקטואר ראשי ברשות שוק ההון, ליווה מיזן את האסדרה בתחומי דרישות הון – סולבנסי 2. למיזן ניסיון רב באקטואריה בביטוח חיים, הן בצד המאזנים האקטוארים בחברות ביטוח, וכן בפיתוח מודלי תמחור. את נסיונו צבר בין היתר מעבודתו כאקטואר ב־ E&Y , וכאקטואר ביטוח חיים בסניף הישראלי של סוויס רה.

דירקטוריון מגדל הודה למר לייבוש על תרומתו המשמעותית ורבת השנים לקבוצת מגדל, ואיחל לאסף מיזן הצלחה גדולה עם תחילת דרכו בחברה. השלמת המינוי כפופה לאי־התנגדות הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email