אסף מיכאלי: "החובה שלנו היא לעודד את חברות הביטוח להעניק שירותים דיגיטליים"

סגן בכיר לממונה על שוק ההון אמר את הדברים בכנס אלמנטר השבוע. בעקבות הרפורמה בביטוח חובה: רשות שוק ההון צפויה לפרסם הסדרה שתוזיל את ביטוחי המקיף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו מזהים שהציבור שרוכש ביטוח מקיף הולך ופוחת, כי הוא הופך ליקר יותר ויותר. הציבור קונה רכבים חדשים אך ממעט לבטח אותם. אנחנו חושבים שצריך לטפל בכשל הזה ולאפשר תיקון בטוח ומהימן. ההסדרה שנפרסם בימים הקרובים תיתן מענה לכך". את הדברים אמר אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בכנס אלמנטרי של "עדיף" שהתקיים ביום שלישי השבוע.

לאחרונה, ביצעה רשות שוק ההון רפורמה בביטוח רכב חובה, שכללה הנחות משמעותיות בגין פרמטרים כמו גיל הנהג, מין הנהג וקיומן של מערכות בטיחות מתקדמות ברכב. לדברי מיכאלי, מנקודת מבטה של הרשות היא עמדה ביעדי הרפורמה: "לשמחתי הצלחנו להפחית משמעותית את התעריפים וזו בשורה גדולה לנהגים, בעיקר הצעירים שבהם. הרפורמה מתמרצת אותנו להשתמש במערכות מצילות חיים". מדד שירות דיגיטלי בתשובה לשאלת המראיין, כתב הביטוח של ynet ,אלי רוזנברג, האם החזרת הכספים העודפים לציבור תיבחן שוב לאחר שנתיים, אמר מיכאלי כי הרשות תעקוב אחרי מצב הכספים בקרנית ומצב השוק. "לא נהסס לעשות את הצעדים הנדרשים. כיום אנחנו מתרכזים בהיבט התפעולי המאתגר שבהחזרת הכספים. חשוב לומר שהציבור לא צריך לבצע שום אקט מיוחד כדי לקבל את הכסף".

אסף מיכאלי

בדבריו התייחס מיכאלי גם לעולם הביטוח ואמר כי הוא נמצא על סף מהפכה דיגיטלית, וצפוי להשתנות באופן משמעותי. לטענתו, רשות שוק ההון הציבה ”חזון דיגיטלי“ שמדריך את חברות הביטוח כיצד לעמוד בו. ”בשנה הקרובה נשיק מדד שירות דיגיטלי ונאפשר לציבור המבוטחים שבא לבחור את חברת הביטוח שלו, להבין מי החברה שמעניקה לו את השירות הדיגיטלי הטוב ביותר. יכול להיות שהדיגיטציה לא מתאימה לכל אחד אבל החובה שלנו היא לעודד את חברות הביטוח להעניק שירותים דיגיטליים", אמר מיכאלי והוסיף כי "אנחנו רואים שינוי בתחום הגשות התביעה, והציבור רוצה לבצע את התהליך הזה בצורה יעילה יותר. לא בטוח שזה לא כדאי גם לחברות עצמן. אנחנו מאמינים שזה ישרת את כלל הציבור“

ברב שיח שעסק בהגדלת מקורות ההכנסה של סוכני הביטוח, אמר סו"ב אריאל מונין, יו"ר הוועדה לביטוח כללי בלשכה כי "יש ציבור שלם שלא מבוטח, והלקוחות שלנו מחכים לנו. יש לנו מוצרים שאנחנו כלל לא מוכרים כמו ביטוח דירה". בנוסף, מונין הסתייג מהשימוש במילה "מתווך" המזוהה עם סוכן הביטוח. "אנחנו מלווים את הלקוח לאורך שנים. המושג "מתווך" אמור לעבור מן העולם וצריך למצוא הגדרה אחרת, אולי "מנהל התא המשפחתי'" יכול להיות שאם נפסיק להיות מתווכים, נוכל לגבות הרבה יותר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email