אסף מיכאלי: "המבוטח צריך את הסוכן המקצועי בעת תביעה"

בפאנל בנושא תפקיד הרגולציה בענף הביטוח סיפרה אתי אלישקוב: "הייתי מוצאת את עצמי מתמודדת עם מבול של חוזרים רגולטוריים במקום להתמקד בפיתוח עסקי של החברה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בשנה האחרונה קיבלנו כ־12 אלף פניות ממבוטחים שהיו חסרי אונים מול חברות הביטוח בעת שתבעו את הפוליסה שלהם. הנזק למבוטח הוא גדול ואקוטי. וכאן נשאלת השאלה – האם זה מקומם של סוכני הביטוח, לפעול למען המבוטח מול חברות הביטוח? אנחנו ברשות בודקים היום מודלים שונים שבהם סוכן הביטוח יהיה איש המקצוע שייצג את הלקוח מול חברת הביטוח. המבוטח צריך את הסוכן המקצועי בעת שרעה חולה נופלת עליו", כך אמר אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בפאנל בנושא תפקיד הרגולציה בענף הביטוח, שנערך במסגרת כנס אלמנטר באילת.

את הפאנל הנחה ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, והשתתפו בו גם ח"כ ד"ר עליזה לביא, לשעבר יו"ר הוועדה למעמד האישה ואתי אלישקוב, לשעבר מנכ"לית הכשרה ביטוח ובתפקידה האחרון, מנכ"לית איילון אחזקות.

אלישקוב, מיכאלי ולביא

לדברי אלישקוב, הרגולציה המאסיבית גורמת לכך שלמנכ"ל חברת ביטוח (כפי שהיא חוותה בעצמה) יש לו"ז יישום בלתי מתקבל על הדעת: "הייתי מוצאת את עצמי מתמודדת עם מבול של חוזרים רגולטוריים במקום להתמקד בפיתוח עסקי של החברה. אצל הסוכנים זה דומה למדי. עם זאת, הרגולציה מדרבנת אותנו לבצע דברים שאחרת היינו מורחים וממסמסים. על הרגולטור לזכור, שגם אם המבוטח הוא החשוב, לא ייתכן שחברות הביטוח או הסוכנים יהיו בעדיפות נמוכה יותר", הטעימה אלישקוב.

עוד לדבריה, תדמית הרגולציה בעיני הציבור היא חיובית לעומת תדמית חברות הביטוח: "זו אחת הסיבות שיש חברות ביטוח על המדף, אבל אין בעלי הון ישראליים שמעוניינים לרכוש אותן – גם בגלל התדמית וגם בגלל הרגולציה הקפדנית".

בתשובה לשאלת המנחה לגבי הממשלה מול הרגולציה, אמר מיכאלי, שהרשות עצמאית בסמכויותיה ובראש מעייניה הגנה על חוסכים ומבוטחים תוך כדי דאגה ליציבות הענף: "יש גמישות לממשלה שבמסגרת הצעות מחליטים היא קובעת מדיניות, והרשות פועלת בהתאם. זה יותר איזון – ביום יום הרשות היא עצמאית, ובצמתים של מדיניות ארוכה טווח היא כפופה וקשובה להחלטת הממשלה", אמר מיכאלי.

ח"כ ד"ר לביא הדגישה כי חשיבות הרגולציה בישראל חשובה במיוחד לאור העובדה שמתחלפות ממשלות בכל שנתיים. לדבריה יש מתח טבעי בין ח"כים לבין שרים בכל הקשור לחקיקה ורגולציה: "זו אג'נדה שונה וזה מתכתב עם המציאות הישראלית שאין יציבות שלטונית. הממשלה הנוכחית החלישה את הכנסת הזאת", אמרה לביא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email