אפקט החיסונים: הראל וכלל מחדשות את ביטוחי הנסיעות לארה"ב

הביטוח יתאפשר רק למי שיתחסן כנגד הקורונה. פספורטכארד תחדש בשבוע הבא - תשלח לסוכנים תנאי חיתום מפורטים לביטוח נסיעות לארה"ב
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות הביטוח הראל וכלל הודיעו בתחילת השבוע כי הן מחדשות את ביטוחי הנסיעות לחו"ל גם לארה"ב, וזאת בתנאי שהמבוטח יציג מסמך המעיד כי קיבל חיסון מלא.

מהראל ביטוח נמסר כי "עם פרוץ משבר הקורונה, ולצד הגידול בתחלואה של חולי קורונה, הופסקה הנפקת פוליסות נסיעות לחו"ל לארה"ב. עתה, עם תחילת ביצוע החיסונים נגד הקורונה, הוחלט בחברת הביטוח הראל לחדש את הנפקת ביטוחי הנסיעות לחו"ל לארה"ב, בדומה לביטוחי הנסיעות לשאר העולם המתאפשרים גם כיום בהראל, בכפוף להצגת 'דרכון ירוק' או מסמך אחר המעיד על השלמת הליך החיסון המלא כנדרש מהוראות משרד הבריאות".

עם תחילת ביצוע החיסונים נגד הקורונה הוחלט בחברות הביטוח לחדש את הנפקת ביטוחי הנסיעות לארה"ב. צילום: shutterstock

עוד נמסר, כי לאחרונה השיקה הראל אפליקציה חדשנית באמצעותה יוכלו המבוטחים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, לקבל תשלום לכרטיס אשראי או באמצעות BIT, לאתר רופא בחו"ל ולהגיש תביעה במידת הצורך.   

כלל ביטוח ופיננסים מסרה בהודעתה כי היא תספק ביטוח נסיעות לחו"ל, לכל המדינות, כולל ארה"ב, למי שיתחסנו בחיסון נגד נגיף הקורונה.

תעריף קבוע

הביטוח כולל כיסוי רחב לשירותי חירום רפואיים, איתור וחילוץ ושירות כלל Express המעניק התחייבות להחזר כספי מידי בלחיצת כפתור, במקרים של אירועים רפואיים ואיחור בקבלת מזוודה, וכן מוקד חירום ורופא Online בשפה העברית 24/7. השירותים במסגרת ביטוח הנסיעות לחו"ל מסופקים גם באמצעות אפליקציית השירות של כלל ביטוח ופיננסים, "הלחצן של כלל".    

דיויד ארנון, משנה למנכ"ל, מנהל חטיבת הבריאות ומערך הלקוחות, בכלל ביטוח ופיננסים, ציין כי "עם תחילת משבר הקורונה בראשית השנה התאמנו את הפעילות שלנו כל העת לפני מצב התחלואה והמדינות. כעת, עם התחלת החיסונים בישראל, חשוב לנו להיות הסמן הימני בענף בתחום זה, ולאפשר לציבור הנוסעים לחו"ל ליהנות מביטוח נסיעות לכל המדינות, כולל יבשת אמריקה, ובתעריף אחיד".

הוא הדגיש, כי כלל מבטחת את כל הנוסעים לחו"ל, ללא מגבלת גיל ובתאם לחתך גילאים ומצב רפואי. התעריף היומי קבוע ולא משתנה בהתאם ליעד הנסיעה או למצב התחלואה במדינה, כלומר, מדינות ירוקות/אדומות/כתומות.

גם פספורטכארד מצטרפת למגמת החזרה לביטוח הנוסעים לארה"ב – לדברי אלון קצף, נשיא החברה, "תנאי חיתום מפורטים יופצו לסוכנים בתחילת שבוע הבא. כעקרון, ארה"ב תיפתח לכל המחוסנים הבוגרים בכל הגילאים. ילדים, בהתאמה למדיניות משרד הבריאות, לא יידרשו לחיסון".

כיוון נכון

בתגובה מסר סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכת סוכני הביטוח ההכרזות על חזרת החברות לבטח נסיעות לארה"ב הן משמעותיות גם אם מוקדמות ולא מפורטות מספיק. נראה כי חשוב היה להן בעיקר לקבוע עמדה ולהיות חלוצות הענף במצב שבו אין עדיין הרבה טיסות בפועל. עם זאת ההכרזות האלה מניעות את כל השוק בכיוון נכון והן בחזקת מבשרות על בוא האביב. תחילת הסוף לעידן הקורונה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email