אפקט הקורונה: התייקרות משמעותית בתעריפי הפוליסה של פספורטכארד

מדובר על התייקרות של עשרות ומאות אחוזים. צעיר בריא בן 30 שירצה לנסוע לארגנטינה (מדינה אדומה) לשבועיים, ישלם על הביטוח הבסיסי כ-170 דולר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת פספורטכארד החלה לשווק ב-10 באוגוסט את פוליסת הנסיעות לחו"ל שלה שכוללת כיסוי לקורונה. החברה חוזרת לפעילות לאחר חודשים שלא מכרה פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל.

מהחברה נמסר כי "הפוליסה החדשה תעניק כיסוי רפואי מלא במקרה של הידבקות בנגיף ה-COVID19. בנוסף לכך, הפוליסה תכסה תרחישים ביטוחיים נוספים שנדרש עבורם מענה בעקבות התפשטות הנגיף כדוגמת: כיסוי הוצאות הארכת שהות כתוצאה מדרישה לבידוד בחו"ל, הפסד הוצאות במהלך הנסיעה בעקבות סגר, ביטול נסיעה כתוצאה מהדבקות בנגיף או אשפוז, שירותי טלמדיסין מטעם רופאים מורשים במדינת היעד שיאפשרו טיפול רפואי והנפקת מרשמים מחדר המלון – ללא הסיכון שבהגעה למרפאה/חדר מיון (השירות זמין בארה״ב, באיחוד האירופאי, תאילנד, רוסיה, דרום אמריקה וישראל). כרטיס הפספורטכארד ישמש לתשלום ההוצאות הרפואיות וכן לתשלום קצבה יומית לנוסעים שנדרשו לבידוד ונאלצו להאריך את שהייתם".

פוליסות בריאות. אל תמהרו לבטל | צילום: Shutterstock
תמחור דיפרנציאלי

עיון בטבלת התעריפים מגלה שהביטוח, שבעבר מחירו נקבע על פי טבלת תעריפים קבועה, מתומחר כעת באופן דיפרנציאלי, בהתאם למדינת היעד ולמצבו הבריאותי של הנוסע. הטסים לחו"ל יוכלו לרכוש את ביטוח הנסיעות החל מחודש לפני הנסיעה ועד יום לפני הטיסה, אז יקבע התמחור בהתאם למצב התחלואה הנוכחי במדינת היעד.

הביטוח מוגבל בשלב זה לתקופות נסיעה של עד 30 יום. מחירו משתנה בין מדינות המוגדרות ירוקות, שמצב התחלואה בהן נמוך ובין מדינות אדומות, שמצב התחלואה בהן חמור וההסתברות להידבקות בינונית עד גבוהה. לא יימכר ביטוח למדינות המוגדרות "שחורות". לצורך כך, תפעיל החברה מערך בקרה וניטור 24/7 שינטר את מצב התפשטות הנגיף ברחבי העולם ובמידת הצורך אף תתריע בפני המבוטח באם המדינה בה נמצא צפויה לסגור את גבולותיה על מנת שיוכל לצאת ממנה מבעוד מועד. החברה תסייע למבוטחיה בתאום והזמנת טיסות ובשרותי קרקע בהתאם לצרכים המשתנים. 

הכתבה המלאה תפורסם בגיליון יום חמישי של ״ביטוח ופיננסים״

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email