אצל מי עושים ביטוח נסיעות לחו"ל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לפני כחצי שנה, לאחר שנפגשנו עם נציגי המפקחת על הביטוח ולאחר שהבהרנו שלא נוכל לעבור לסדר היום, השתכנעה המפקחת והוציאה טיוטת חוזר שמסדירה את המכירות של ביטוחי נסיעות לחו"ל, כך שמי שיהיה רשאי למכור את הביטוח הנ"ל הינו רק גוף מפוקח.

דהיינו, חברות וסוכני ביטוח מורשים ולמעשה מפקיעה את המכירה, לאחר שנים רבות, מידי סוכנויות הנסיעות.

האמת, צריך לפעמים זעזוע עמוק כדי להבין משמעותם של מהלכים על ציר הזמן. היום, לצערי לאחר אסון השלגים הנורא בנפאל, אני מבין עד כמה מהלך כזה הינו חשוב, בעיקר ובמיוחד למבוטח המטייל. אנו רואים שישראל היא בין המדינות הראשונות והלא רבות, ששלחו משלחת הצלה הכוללת רופאים ואנשי הצלה, כולל מטוס פרטי שלאחר הטיפול הראשוני החזיר את הניצולים לארץ. ביטוח נסיעות לחו"ל נתפש לכאורה כביטוח פשוט, אך בפועל הוא דורש התמחות מיוחדת והיכרות מקיפה של ענף הביטוח כדי להתאים לכל אחד את הביטוח למאפייני הנסיעה, לגיל, למצב הרפואי ועוד.

אין ספק שסוכן ביטוח מקצועי יודע לבחור למבוטח שיוצא למסע הרים בהימלאיה את הביטוח המתאים, שכולל בין השאר כיסוי למקרה של חילוץ, הטסה רפואית ועוד. כאשר אנו, סוכני הביטוח, פוגשים אדם לפני יציאתו לטיול, חובה עלינו לוודא לפרטי פרטים את מהות הנסיעה שלו, מה הוא הולך לעשות במסגרת הטיול, מה מצב בריאותו ועוד.

אנו נדרשים לחשב ולהביא בחשבון את כל הסיכונים העתידיים, ספורט אתגרי, ספורט חורף, ספורט ומשחקי מים (במיוחד נופשונים הכוללים ילדים) ועוד, וחלה עלינו החובה המוסרית לדאוג לכך כי המבוטח יהיה מכוסה לחלוטין כנגד כל אירוע אפשרי.

גאוותנו על כך כי מיד עם קרות אסון כמו מפולת השלגים בהרי ההימלאיה, יכולים אנו להביט בעיני המטיילים המבוטחים ובני משפחותיהם ולהרגיש כי מילאנו את חובתנו המקצועית כסוכני ביטוח. אף עובד של אף אחת מסוכנויות הנסיעות אינו יכול למלא תפקיד זה במקומנו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email