ארגון הרגולטורים של הביטוח פועל נגד תביעות לכיסוי נזקי הקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הארגון הבינלאומי של הרגולטורים והמפקחים על הביטוח (IAIS) יוצא נגד הבקשה שחברות הביטוח יכסו רטרואקטיבית תביעות על הפסדים שנגרמו ממגפת הקורונה. זאת למרות שאין כיסוי בפוליסות הביטוח למקרים של מגפה.

בהודעה שפרסם הארגון נגד גל התביעות נאמר כי "במקרים האלה, התמחור של עלות תביעות מסוג זה לא נכללו במרכיבי הפרמיות שהמבוטחים שילמו עבור הביטוחים האלה. חיוב המבטחים לשלם תביעות אלה יצור סיכונים ליציבות המבטחים ויערער את יכולתם לשלם תביעות אחרות".

IAIS מזהיר כי "היוזמות להכריח את המבטחים לכבד תביעות בגין נזקים שנגרמו בשל הקורונה יסכנו את ההגנה על בעל פוליסת הביטוח ויסכנו את היציבות הפיננסית של חברות הביטוח".

ארגון הרגולטורים מוסיף בהודעתו, ש"כאשר סיכוני מגפות מכוסים על ידי פוליסת הביטוח, המבטחים צרכים לשלם תביעות אלה במהירות ובצורה יעילה". יחד עם זאת, הארגון יעודד יוזמות להגן על עסקים ואנשים נגד סיכונים כמגפות, ויהיה שותף לדיונים כאלה ברמה הבינלאומית.


סיכום ביניים: הפסדי חברות הביטוח בשל מגפת הקורונה

חברות הביטוח הגדולות בעולם סיימו את הרבעון הראשון של 2020 בהפסדים בשל מגפת הקורונה. גם חלק מחברות הביטוח ביצעו הפרשות לכיסוי תביעות המתייחסות לנגיף הקורונה.

הפסדי ענק לענף הביטוח | צילום: shutterstock
  • מבטחת המשנה מיונק רי דיווחה על הפסד של 973 מיליון אירו ברבעון הראשון של השנה, כאשר 800 מיליון אירו נובעים מביטול אירועים בשל מגפת הקורונה. מסתבר שההשקעות של החברה היו רווחיות למרות הטלטלות בשוק ההון.
  • חברת אליאנץ', המבטחת הגדולה באירופה, דיווחה  שברבעון הראשון של השנה הרווח התפעולי ירד ב-23% ל-2.3 מיליארד אירו, והרווח הנקי ירד ב-30% ל-1.4 מיליארד אירו.
  • ברקשייר האת'וויי של וורן באפט דיווחה שברבעון הראשון של השנה ספגה הפסד של 489 מיליון דולר בביטוחי משנה.
  • מבטחת המשנה סוויס רי רשמה הפסד של 225 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה, לעומת רווח של 429 מיליון דולר ב-2019 בשל מגפת הקורונה. החברה גם ביצעה הפרשה של 223 מיליון דולר לכיסוי תביעות המתייחסות למגפת הקורונה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email