ארגון סוכני הביטוח האמריקאי: "אין ביטוח לקונגרס"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בכירי ענף הביטוח בארה"ב הצטרפו לקהילה העסקית האמריקאית המביעה גינויים חריפים להסתערות ההמון על גבעת הקפיטול. גם ארגון סוכני הביטוח והברוקרים שותף לביקורת החריפה. השבוע פורסם כי אין כיסוי ביטוחי לרכוש הקונגרס ושיקום הקפיטול יעלה מיליוני דולר למשלם המיסים האמריקאי.

בכירים בענף גינו במילים חריפות ביותר את ההתרחשויות בגבעת הקפיטול, כאשר המון המורכב מתומכי הנשיא דונלד טראמפ פרץ לקפיטול וגרם נזקים לריהוט ולציוד של אולם הדיונים ולחלק מחדרי חברי הקונגרס.

בניין הקונגרס. השיקום יעלה מיליונים מכספי משלם המיסים. צילום: shutterstock

נשיא ארגון סוכני הביטוח, בוב רוסבולט, אמר ש"העדיפות העליונה של סוכני הביטוח והברוקרים הייתה תמיד להבטיח את הבטיחות והביטוח של רכוש הציבור. אולם, מה שקרה בקפיטול היה מחריד ובלתי מתקבל על הדעת", ציין נשיא הארגון. הוא הוסיף ש"הארגון מגנה בצורה חריפה את המפגינים שסיכנו את חיי חברי הקונגרס והעובדים ופגעו בסמל החירות והדמוקרטיה. רוסבולט הבטיח שהארגון יפעל למען הביטחון של כל האמריקאים.

עוד התברר כי אין כיסוי ביטוחי לנזקים הנגרמים למבנה הקונגרס עקב התפרעות. תיקון הנזקים יעלה מיליוני דולר אשר יכוסו על ידי משרד האוצר האמריקאי, כלומר משלם המיסים האמריקאי. עובדה זו גורמת לביקורת חריפה מכיוון שהממשל האמריקאי אינו רוכש כיסוי ביטוחי למבנים חשובים בבירה האמריקאית. הסיבה היא שבממשל סבורים שהוצאת מיליוני דולר לרכישת ביטוחים אינה כדאית.

אפילו ל-FBI כמעט ולא מאשרים לרכוש כיסוי ביטוחי למבצעים מסוכנים. אי רכישת הביטוח עלתה בדו"ח מבקר המדינה של הממשל כבר בשנת 1982.


עליות חדות בחידושי ביטוח משנה בינואר

ברוקר הביטוח הבינלאומי האודן, הפועל בלונדון, מדווח שבחידושי ינואר של ביטוחי משנה נרשמו עליות חדות. ההתייקרויות נובעות מהתשואות הנמוכות על השקעות, ההפסדים באסונות טבע וההפסדים הנובעים ממגפת הקורונה וכן משינויי האקלים.

בדו"ח המסכם את ההתייקרויות בביטוחי משנה, שהיו ב-1 בינואר השנה, מדגיש ברוקר הביטוח את הצורך לאתגר את הסטטוס קוו ולהתמקד בחדשנות של מוצרי הביטוח. גם יש חשיבות שהברוקרים ימצאו פתרונות ביטוחיים כדי לענות על הצרכים המשתנים של הלקוחות.

לפי הדיווח, מדד ביטוח רכוש מראה שב-1 בינואר השנה נרשמה עליה של 6%.  זו עליה שהייתה אופיינית לאירופה. מאידך, בארה"ב נרשמה התייקרות של 8.5%.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email