ארגון "צוות" במשא ומתן לביטוח 40 אלף חבריו בביטוח סיעודי קבוצתי במנורה מבטחים

מנגנון הביטוח הוקם עבור "צוות" באופן מיוחד, בדומה למנגנון הביטוח של קופת חולים. היקף הפרמיה מוערך בכ־ 100 מיליון שקל בשנה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מנורה מבטחים ביטוח חתמה ביום ב' השבוע על מזכר הבנות מקדים עם צוות (ארגון גמלאי צה"ל), לפיו הם יפעלו לגיבוש הסכם מפורט לביטוח סיעודי קבוצתי לחברי צוות (המונים כ־40 אלף חברים) ובני משפחותיהם.

מנורה דיווחה על חתימת מזכר ההבנות לבורסה. עוד נמסר בהודעתה, כי אומדן הפרמיות הצפוי לעסקה הינו כ־100 מיליון שקלים לשנה, כאשר העסקה כוללת מנגנון "צבירת קרן" לתשלום תביעות עתידיות. בנוסף, הודיעה מנורה שהכיסוי הביטוחי במסגרת ההסכם, לאחר חתימתו, יהיה לתקופה של 8 שנים. עם סיומה, במידה ו"צוות" לא תתקשר עם מנורה בביטוח סיעודי קבוצתי לתקופה נוספת, "יתקיים הסדר המשכיות כיסוי למבוטחים, כפי שתהיינה באותה עת, באמצעות פוליסות פרט כפי שיהיו בתוקף במועד סיום העסקה הקבוצתית", דיווחה מנורה.

נודע, כי מנגנון הביטוח של צוות הוקם עבורם באופן מיוחד, והוא למעשה דומה למנגנון הביטוח של קופת חולים. מדובר בסוג של קרן ביטוח הדדי בפיקוח של אקטואר. הקרן צוברת כספים שאמורים לממן את תביעות העמיתים בה. הסיכון מתחלק בין חברי צוות (80%) למנורה (20%). הצדדים הסכימו באופן הדדי ל-"No Shop" כלפי צדדים שלישיים כלשהם בקשר להתקשרות בפוליסה החדשה, וכל עוד מתנהל ביניהם משא ומתן להתקשרות בהסכם המפורט.

הנושא הערכי ביותר

אורית קרמר, סמנכ"ל בכירה ומנהלת תחום בריאות במנורה מבטחים ביטוח, מסרה בעקבות החתימה: "אני מברכת על מזכר ההבנות שנחתם ומודה לארגון צוות והעומדים בראשו על הבעת האמון בקבוצת מנורה מבטחים. הצדדים יפעלו בשקידה לגיבוש הסכם מפורט, וזאת תוך התחשבות במועד סיום פוליסת הביטוח הסיעודי הקבוצתי הקיימת של צוות. אני בטוחה כי נצדיק את בחירת הארגון במנורה מבטחים תוך מתן מוצר ושירות איכותי לחברי הארגון ובני משפחותיהם".

יו״ר "צוות", מוטי בר דגן: ״זהו יום חשוב במיוחד לכלל גמלאי צה״ל חברי ארגון צוות. במשך חודשים ארוכים עשינו כל מאמץ והפעלנו כל יכולת במטרה להשיג חבילת ביטוח סיעודי מקיפה ביותר וכדאית ביותר לרווחת החברות והחברים, ועמדנו במשימה. אין נושא חשוב יותר בחיי האדם מאשר בריאותו ואין נושא ערכי יותר מאשר הזכות לטיפול רפואי וסיעודי בכבוד בימים בהם עננה בריאותית מרחפת מעל ראשינו. אני מבקש להודות לעושים במלאכה שהקפידו קלה כחמורה על כל סעיף ופעלו מתוך תחושת שליחות. נאחל בריאות איתנה לכלל חברי הארגון ובני משפחותיהם״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email