ארה"ב: שורה של מיזוגי ענק בחברות ביטוחי הבריאות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רפורמת הבריאות של נשיא ארה"ב ברק אובמה ממשיכה לעצב מחדש את תעשיית ביטוח הבריאות האמריקנית, שחווה לאחרונה שורה של מיזוגים במטרה להוריד עלויות. חברת אנת'ם (Anthem) הודיעה השבוע כי תרכוש את חברת סיגנה (Cigna Corp) תמורת 54.2 מיליארד דולר. המיזוג ייצור את החברה הגדולה ביותר לביטוחי בריאות בארה"ב מבחינת מספר המבוטחים – כ־53 מיליון. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של 2016, לאחר אישורי הרשויות.

anthem_logo_new

העסקה מצטרפת לשורה של עסקאות מיזוג ורכישה של חברות ביטוחי בריאות. רק לפני שלושה שבועות יצאה אתנה (Aetna), מבטחת הבריאות השלישית בגודלה בארה"ב, בהודעה רשמית על רכישת חברת יומנה (Humana), תמורת 38 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות. קודם לכן הודיעה חברת הביטוח אייס (Ace Limited) כי בכוונתה לרכוש את צ'אב קורפ (Chubb Corp) בעסקת מזומן ומניות המוערכת ב־28.3 מיליארד דולר.

העסקאות טעונות אישורים של הרשויות הרגולטוריות. משום שמדובר במיזוגים המצמצמים את מספר חברות הביטוח בשוק הביטוח הבריאותי בארה"ב (בעקבות המיזוגים יעמדו שלוש מבטחות בראש תעשיית ביטוח הבריאות במקום חמש), יצטרכו רשויות ההגבלים העסקיים של ארה"ב לבדוק אותן במטרה לבחון פגיעה אפשרית בתחרותיות בענף ביטוח הבריאות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email