אריה אברמוביץ: מהפכת השקיפות בענף תחזק את מעמדו של סוכן הביטוח

נשיא הלשכה חשף בפתיחת כנס אלמנטר את מתווה ביטוח הסיעוד שגיבשה הלשכה והתייחס להיעדרות המפקחת: "יידע כל רגולטור שדלת הלשכה פתוחה בפניו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בהמשך למחויבות שלנו כלפי הציבור, אנחנו גם צריכים להסתכל קדימה; להבין שלהיות סוכן ביטוח בשנים הבאות יחייב את הענף לעבור מהפכה של שקיפות. לעיתים יש הרואים את השקיפות כשינוי סדרי עולם שיש לחשוש ממנו. אני אומר לכם חברים –  ההפך הוא הנכון. השקיפות הזו רק תחזק את מעמדו של סוכן הביטוח. השקיפות רק תבהיר לכל חוסכת וחוסך עד כמה חשוב סוכן ביטוח מקצועי שמכיר את המבוטח, את צרכיו, את העבר המשפחתי שלו.
רק לסוכן ביטוח כזה, בעל יושר מקצועי וידע טכנולוגי, יהיו עתיד, פרנסה טובה ויציבות תעסוקתית בענף".

כך אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח אריה אברמוביץ, בטקס הפתיחה של כנס אלמנטר שהתקיים השבוע באילת בהשתתפותם של כ-1,700 סוכני ביטוח, בכירי חברות הביטוח, בכירים במשק, שרים וחברי כנסת. "יש גם מי שלא נמצא איתנו כאן הערב. וזה בסדר. אנחנו, הפיקוח על הביטוח ומשרד האוצר לא יכולים להסכים על הכל. אין מקום שנסכים על כל דבר.  אך יידע כל רגולטור שדלת הלשכה פתוחה בפניו", אמר אברמוביץ כשהוא מתייחס להיעדרותה המכוונת מהכנס של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר.

אברמוביץ. "יש לנו את החובה להוביל את הפיתרון"
אברמוביץ. "יש לנו את החובה להוביל את הפיתרון"

מניחים את הכפפה

אברמוביץ חשף את מתווה ביטוח הסיעוד לנפלטי הקולקטיביים המבוגרים והדגיש: "חברה שקהה לזעקת דור המייסדים שלה, לא תהיה לה תקומה, לא יהיה לה עתיד. והנה אנחנו מניחים את הכפפה בפני הרגולטור. אני רוצה, לראשונה, להציג מתווה לפתרון לנפלטי הביטוח הסיעודי – יוזמה של ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה בראשותו של יואל זיו ויועץ הלשכה גבי נקבילי, ובסיועו של האקטואר ד"ר בועז ים". על פי המתווה שהציג:

  1. סוכני הביטוח ישווקו ביטוח סיעודי ללא עמלה, לנפלטי הביטוח הסיעודי בגילאי 75 ומעלה.
  2. דמי הביטוח למצטרפים יהיו קבועים ובעלות חודשית של 500 שקלים, כשליש מהמחיר לו הם נדרשים כיום.
  3. גובה הפיצוי החודשי במקרה בו המבוטח יהפוך לסיעודי, יעמוד על 3000 שקלים.

לדברי אברמוביץ, מדובר בפתרון ממנו יכולים ליהנות למעלה מ-20 אלף אזרחים בגילאי 75 ומעלה. לדבריו, סך התקצוב השנתי הנדרש לנושא ב-5 השנים הקרובות הוא 710 מיליון שקלים, אשר יישאו בו במשותף המדינה וחברות הביטוח. "כל אחד מחויב לתת את שלו במתווה הזה. אנחנו ניתן את שלנו, כי הלשכה והענף הזה שקיים כבר 75 שנה, וסוכני הביטוח כולם, כאן בזכות האמון הציבורי, בזכות זה שמיליוני לקוחות נתנו בנו אמון. לנו יש את החובה להחזיר. לנו יש גם את החובה להוביל את הפתרון, והנה אנו עושים זאת".

אברמוביץ סקר גם את ההסכם של הלשכה עם המכללה האקדמית נתניה וציין, "כשאני  מסתכל קדימה אני מבין שמחובתנו להביא לאקדמיזציה מלאה של מקצוע סוכן הביטוח. יש עתיד אקדמי לסוכנים – מתחילים ללמוד במכללה לפיננסים וביטוח, מסיימים ללמוד במכללה האקדמית נתניה, ומקבלים גם רישיון בביטוח וגם תואר ראשון בביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email