"אשה לא צריכה לוותר על נשיותה, גם בעולם העסקים התחרותי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אני אוהבת להרצות בעולמות עסקיים כדי להזכיר לאשה שבעולם התחרותי שבו הגבר הוא כביכול נותן הטון, היא לא צריכה לוותר על הנשיות שלה. אני רוצה לחזק נשים. אשה שמתחרה כמו גבר, למעשה מאבדת את כוחה הנשי. היא דווקא צריכה לשמור על הנשיות ועל הרכות הפנימית שלה. זו עבודה קשה. נשים מתאמצות פי שתיים מגברים. אני מביאה את האג'נדה האינדיאנית שלי ומחברת את נושא מעמד האשה: לתת כוח לאשה ולדעת איך להגיד את מה שיש לנו בפנים מבלי להתכווץ".

אשת הרפואה האינדיאנית תמנע אל שרון תרצה בכנס הארצי הראשון של הלשכה לנשים בתחום הביטוח, שיתקיים בשבוע הבא. אל שרון תספר על עוצמת האשה בראי השבט, בליווי מתופפות. "אני אשת רפואה אינדיאנית ומתקשרת את הרפואה הזו כבר 28 שנה", היא מספרת. "התקשור השמאני הוא חיבור בין שמים לאדמה. זה תקשור אנרגטי, אינטואיטיבי וחושי שמחבר לפרקטיקה של היום-יום. בעברי הייתי נשואה עם שלושה ילדים, שכירה, אבי היה איש צבא איש חזון, אמא שלי הגיעה מארה"ב. עקרונות היוזמה והמקוריות תמיד חילחלו אלי".

המפגש הראשון של אל שרון עם עולם הרפואה האלטרנטיבית היה בדיקור אצל מטפל, כשהיתה בהיריון השני שלה וסבלה ממיגרנות. "במשך שנים היתה לי נגיעה לאלטרנטיבה. למדתי הרבה שיטות טיפול, אבל בה בעת דאגתי להיות במסלול הקונבנציונלי. כל הזמן ליווה אותי פחד עמוק להיכנס פנימה לתוך העולם הזה, שמא לא אוכל לחזור".

דרך המדקר שלה הצטרפה תמנע לקבוצת תקשור, אך גם לאחר מפגשים רבים לא הצליחה להתחבר לרוחות ולאנרגיות, עד שבאחד המסעות הגיעה דמות של אינדיאני בשם אוטגה. "התרגשתי מכך מאוד. למחרת גם קראתי בעיתון על איש רפואה אינדיאני בשם אוטגה שמגיע לארץ. נורא התרגשתי ונסעתי לירושלים לפגוש אותו, שם התוודעתי לראשונה לאיש רפואה אינדיאני. דיברנו במשך שעות והתחלתי למעשה לעבור חניכה מבלי שידעתי מה זה. הוא אמר לי שאצטרך לעשות את הדרך לבד. הייתי שם בסך הכל שלושה ימים וביום השלישי אמרו לי שיעשו לי טקס חניכה. ברחתי הביתה, אבל בכיתי כל הדרך.

"מאז אני מתקשרת ונמצאת בין העולמות, אבל אני אדם מאוד רציונלי וארצי במקביל. שלושה עקרונות מנחים אותי: פשטות, אותנטיות וזמינות. כולנו נולדנו עם חוש אינטואיטיבי לראות. דרך הרפואה שלי קשורה ללב, פשוט לגעת בלב ולאפשר לאדם להרגיש. אני מחזירה אנשים לחושים הבסיסיים שלהם".

לפני 17 שנים נפטרה אמה של אל שרון והיא הבינה שיש לה חובה לסייע לאנשים לעבור לעולם שמעבר. "דרך חזיונות והלימה בניתי אמון פנימי שסומך על מה שאני רואה ויודעת. האג'נדה שלי היא להגיע לכל אדם באשר הוא, דרך התוף. הפעימות מחברות אותנו ללב ולאדמה. אני מסתובבת עם התוף השבטי שבניתי באלסקה לפני חמש שנים. במהלך ההרצאה הוא יהיה על הבמה וגם אסתובב עמו בקהל".

אל שרון מדגישה כי היא כמעט ולא עובדת עם אנשים רוחניים, אלא עם אנשים סקפטיים ורציונליים דווקא. "אני עובדת בעיקר עם מעגלי נשים, כי אני מאמינה שאשה היא המנוע של כל היקום הזה. כשאנחנו נולדות אנחנו נהפכות לאמא אדמה, בניגוד לגברים שהם ילדים. לכן היכולת שלנו ליילד – לעבד, ליצור דברים ולראות קדימה – היא מולדת. אבל היות שכל אחת מאתנו עוברת בית גידול, היכולת הזו נסגרת בתוכנו עם השנים. לאשה יש תשוקות, לצד אינטואיציה וחוכמה פנימית. רק כך היא יכולה לבוא ולהשפיע.

"את הכוח הפנימי של האשה, אני מחברת למהות של היופי החיצוני: ביגוד, תכשיטים וכדומה, זה משהו מאוד משמעותי בכוח הנשי. אשה לא צריכה לפחד להראות את הכוח שלה בחוץ, שמתבטא גם בסמלים. אנחנו מונעות מחוש פנימי, מאינטואיציות ומאיך שאני נראית בחוץ. נשים פוחדות להסתובב עם משהו ראוותני, אבל הן צריכות לתת למשהו חיצוני להעניק כוח פנימי לצאת החוצה, להציג את גופנו כמו שהוא".

ההרצאה של תמנע תסתיים בתצוגת אופנה מיוחדת של מעצבות ישראליות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email