אשרא מתחילה לבטח יצואנים ישראלים לבחריין ולמרוקו

החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ החלה במהלך לאור הסכמי הנורמליזציה שנחתמו עם המדינות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, אשרא, הודיעה השבוע כי היא מתחילה לבטח יצואנים ישראלים למרוקו ובחריין, זאת בעקבות הסכמי השלום והנורמליזציה שנחתמו לאחרונה עם המדינות. בשלב הראשון תעמיד אשרא מסגרות ביטוח אשראי בגובה של כ-100 מיליון דולר ליצואנים לבחריין, ו-200 מיליון דולר ליצואנים למרוקו. מדובר בעיקר במסגרות עבור עסקאות ופרויקטים של עד 15 שנה.

ביטוח האשראי מגן על היצואן מפני אי קבלת תשלום מהלקוח כתוצאה מקשיים כלכליים או מאירוע פוליטי. בנוסף, ביטוח האשראי של אשרא מאפשר לבנקים להעמיד קו אשראי לעסקאות כאשר פוליסת הביטוח מהווה בטוחה למימון ומאפשרת ליצואן לקבל את התשלום מראש.

ניסים בן-אלי, מנכ"ל אשרא. צילום: תמר מצפי

באשרא מציינים כי הפוטנציאל העסקי והכלכלי של יצואנים ישראלים לבחריין הוא בעיקר בתחומי החקלאות, טיפול במים ותקשורת. הפוטנציאל העסקי והכלכלי של יצואנים ישראלים למרוקו הוא בעיקר בתחומי הבריאות, ההייטק, החקלאות והטיפול במים.

ניסים בן-אלי, מנכ"ל אשרא: "בשנה האחרונה, בעקבות משבר הקורונה, היינו עדים לירידה קלה בהיקפי הייצוא, תחום שמהווה מנוע צמיחה משמעותי של המשק. כעת, לאחר שהמשק חוזר לפעילות מלאה, כאשר חלק ניכר מהעולם עדיין נמצא עמוק במשבר הקורונה – אנו רואים חשיבות רבה לאפשר לחברות ישראליות לנצל יתרון זה ולהרחיב את היקפי הייצוא. בכלל זה להרחיב את פעילות הייצור בישראל ולהיכנס לשווקים חדשים".

פוטנציאל משמעותי

לדבריו, הסכמי הנורמליזציה עם בחריין ומרוקו מהווים פוטנציאל משמעותי לשיתופי פעולה ולהרחבת פעילות של חברות ישראליות באפריקה ובאסיה. "בחריין ומרוקו משוועות להשקעות ולשיתופי פעולה עם המגזר העסקי הישראלי ומהוות גשר לשיתופי פעולה מסחריים עם מדינות נוספות סביבן", אומר בן-אלי.  

אשרא היא חברה ממשלתית העוסקת בקידום הייצוא הישראלי באמצעות מתן שירותי ביטוח אשראי והשקעות בעסקאות ייצוא לטווח בינוני וארוך. החברה מבטחת מאות עסקאות בהיקף של למעלה מ-2.5 מיליארד דולר, בעיקר למדינות מתפתחות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email