אתי אלישקוב פועלת להקמת חברת ביטוח חדשה

אלישקוב החלה במו"מ עם משקיעים ועם רשות שוק ההון; יונל כהן וגיל יניב בשלבים אחרונים לקבלת רישיון עבור חברת ביטוח דיגיטלית שיקימו; גם אמיל וינשל נמצא בשלבים מתקדמים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשבוע שעבר הודיעה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון כי היא מטפלת בשלוש בקשות להקמת חברות ביטוח חדשות שיפעלו באופן דיגיטלי. השבוע פורסם כי אחת החברות בשם "אולברייט" מוקמת בידי גיל יניב, לשעבר המשנה למנכ"ל מגדל ומנהל חטיבת החיסכון ארוך הטווח בחברה. בחברה שותף כמשקיע פסיבי גם יונל כהן, מנכ"ל מגדל לשעבר. החברה נמצאת בשלבים האחרונים לקבלת רישיון מבטח מרשות שוק ההון.

החברה השנייה הנמצאת בשלבים מתקדמים לקבלת רישיון מבטח היא "הארט", אותה מקים אמיל וינשל, גם הוא בכיר לשעבר במגדל (שימש כמשנה למנכ"ל הקבוצה) ומנכ"ל איילון ביטוח לשעבר, יחד עם ניצן צעיר הרים, סמנכ"ל ומנהל תחום ביטוח כללי לשעבר במגדל. השניים פרשו יחד ביולי האחרון ממגדל.

וינשל.

ל"ביטוח ופיננסים" נודע כי החברה השלישית בה מדובר היא חברה שתוקם בידי אתי אלישקוב, לשעבר מנכ"לית הכשרה ביטוח ומנכ"לית איילון אחזקות. נודע כי אלישקוב החלה לפעול לקבלת רישיון מבטח מרשות שוק ההון, ובמקביל מנהלת מו"מ לגיוס הון ממשקיעים. "הדרך עוד ארוכה”, ציינה אלישקוב בהתייחסה לפניית "ביטוח ופיננסים" אליה בנושא זה.

אתי אלישקוב פרשה מאיילון ביוני האחרון. היא גויסה בידי לוי רחמני, יו"ר החברה, כ־10 חודשים קודם לכן, לאחר שפרשה מהכשרה ביטוח שבה כיהנה בהצלחה כמנכ"לית.

רחמני שכר את שירותיה של אלישקוב באמצעות חברה בבעלותה לתפקיד מנכ"ל איילון אחזקות, שמחזיקה באיילון ביטוח. רחמני הבטיח לאלישקוב להתמנות בהמשך לתפקיד מנכ"ל איילון ביטוח, שהיא הנכס העיקרי והמרכזי של איילון אחזקות.

אלישקוב. מו״מ מתקדם מול הרשויות

ואולם, דירקטוריון חברת איילון ביטוח הביע אמון מלא במנכ"ל איילון ביטוח אריק יוגב, שנשאר בתפקידו, מה שסתם את הגולל על רצונו של בעל השליטה לוי רחמני למנות במקומו של יוגב את אלישקוב. משכך ולאור התקנות החדשות של סלינגר שהפחיתו באופן דרמטי את רמת ההון העצמי הנדרש להקמת חברת ביטוח בישראל, החליטה אלישקוב להקים חברה משלה.

עידן דיגיטלי

אולברייט של גיל יניב תהיה חברה דיגיטלית בדומה ל"למונייד", חברת ביטוח ישראלית הפועלת בהצלחה בארה”ב שבה פעולות כמו הצטרפות לביטוח והגשת תביעה נעשות באתר החברה באינטרנט או באפליקציה בסמארטפון.

חברת הארט תעסוק כנראה בכל בתחומי הביטוח העיקריים – אלמנטרי, חיים ובריאות. וינשל וצעיר הרים רכשו את הפעילות שהקים סוכן הביטוח אודי דגן לצורך הקמת חברת ביטוח חדשה בתחום האלמנטרי ובעיקר ביטוח רכב. דגן, שהחל בפעילות ההקמה בתחילת 2017 , עצר את התהליך לפני כשנה בטרם קבלת רישיון מבטח מהממונה על הביטוח דורית סלינגר. החברה של וינשל וצעיר הרים תפעל גם היא על תשתית דיגיטלית, אך באמצעות סוכני ביטוח, הדגישו מקורבים לשניים.

גם אלישקוב מתכוונת לבסס את פעילות החברה שלה על תשתית דיגיטלית. לאור הצהרות שלה בעבר וחיזוק העבודה עם סוכני הביטוח בהכשרה תחת ניהולה, גם החברה שלה תפעל באמצעות סוכני ביטוח על תשתית דיגיטלית.

הסיכויים לראות את החברות החדשות פועלת כבר בחודשים הקרובים (לפחות שתיים מהן) גדלו מאוד לאחר שבשבוע שעבר אישרה ועדת הכספים את התקנות החדשות של סלינגר, לפיהן כדי לקבל רישיון מבטח בתחום הביטוח הכללי, יידרש המבקש להון של 10 מיליון שקל, לעומת 59 מיליון שקל בעבר. בתחום ביטוח החיים, דורשות התקנות החדשות הון עצמי של 15 מיליון שקל לעומת 52 מיליון שקל קודם לכן. חברה שעוסקת בתחומי ביטוח חיים וכללי תדרש להון עצמי של 25 מיליון שקל בלבד לעומת 89 מיליון שקל לפני כן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email