"בביטוח נסיעות – אל תתפשרו"

למעלה מ-300 נופשים ישראליים באי קוס הוחזרו בידי חברות הביטוח לישראל בעקבות רעידת האדמה. עמית לביאון, שהיה בין הנופשים: "ליוונים אין שירותי הצלה ולא היה עם מי לדבר, היה חשש אמיתי לחיינו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למעלה מ־300 ישראלים שנפשו באי היווני קוס שנפגע לפני שבוע מרעידת אדמה בעוצמה של 6.7 בסולם ריכטר, הוחזרו בתוך יומיים לארץ בידי חברות הביטוח. הישראלים ביקשו לחזור בהקדם מחשש לרעשי משנה.

פספורט־קארד היתה החברה הראשונה שהוציאה מטוס חירום מיוחד עם חברת הביטוח הראל, כבר ביום שישי, שהביאה 145 ישראלים אשר רצו לחזור לישראל.

גם במטוס זה היו ישראלים שלאו דווקא היו מבוטחים בחברות אלו. יואל אמיר, מנכ״ל פספורט־קארד עצמו התלווה לטיסה, והראל שלחה את יוחאי ליאור, מפקד צוות החילוץ שלה. אמיר סיפר כי "עם היוודע על דבר האסון הבנו שאנחנו צריכים להחזיר את הישראלים שנמצאים בקוס לישראל במהרה ובשלום. בשיא עונת התיירות, תוך פחות מ־12 שעות, הצלחנו לארגן מטוס ולהחזיר הביתה כ־150 ישראלים, מבוטחינו וגם כאלה שלא״.

חברת כלל ביטוח הוציאה לקוס מטוס והחזירה 180 נופשים, בהם גם מבוטחים מחברות אחרות. מבוטחי החברה קיבלו הודעת סמס כיצד להגיע
למטוס של כלל, ובחברה הוקם חדר מצב וסוכני החברה סייעו בעדכון פרטי הנופשים ובהיענות לפניותיהם.

מגדל פנתה מיידית לסוכניה וביקשה כי מהם להפעיל את מוקד החירום במידה ונפגעו. בתוך כך, נערכה מגדל במתכונת חירום. לדברי אלי הרוש, מנהל ביטוחים קבוצתיים ונסיעות לחו"ל במגדל, "כל מבוטחי החברה שפנו למוקד החירום שלנו קיבלו מענה מיידי, לרבות החזרתם ארצה באמצעות שריון מקומות עבור המעוניינים בכך בטיסות שכר, שמגדל שילמה עבור כרטיסי הטיסה שלהם".

גם הפניקס, באמצעות פספורט־קארד העלתה לטיסות היוצאות מהאי כל מבוטח שלה שהיה מעוניין בכך, על חשבונה.

אמיר ואלון אלירז מהראל מסרו כי ״אנחנו שמחים שהקלנו על לקוחותינו שהביעו חשש להישאר באי ובאנו להביא אותם חזרה לארץ. סייענו גם לישראלים שאינם לקוחותינו לחזור. לאורך כל הטיסה ועם הגיענו לארץ הטיסה שמענו את המבוטחים, וגם אלו שלא, מספרים מה עבר עליהם זה מרגש מאוד. לראות את האנשים, לשמוע את הסיפורים שלהם ועד כמה שהוקל להם מחזק את המחשבה שהייתה לנו בתחילת היום, שצריך וראוי לשלוח מטוס ולהחזירם הביתה״.


פספורט-קארד היו הראשונים לשלוח משלחת

"חשש אמיתי לחיינו"

למשלחת החילוץ של שתי החברות הצטרפו כדי לעזור ככל הניתן ולהחזיר את כולם ארצה בבטחה, יוחאי לליאור, מפקד צוות החילוץ של חברת הראל, ואמיר, מנכ״ל פספורט־קארד.

מספר מבוטחים שחזרו לישראל שיתפו בתחושותיהם. עמית זלינגר מתל אביב שנפש בקוס בעת האירוע סיפר כי ״בשעה אחת וחצי בלילה התעוררתי מצעקה של אשתי, פתחתי את העיניים וכל החדר זז מצד לצד. מהר יצאנו מהמיטה, כל המשפחה (8 נפשות) וירדנו במדרגות 6 קומות עד לחצר המלון. כולם ישנו תחת כיפת השמיים. במשך חמש־שש שעות היו רעשי משנה והמלון נראה כמו אזור אסון. חברים מהארץ אמרו לנו שחברות הביטוח מוציאות טיסה ומיד התקשרנו לוודא שיהיה לנו מקומות על הטיסה. אנחנו מודים לחברות הביטוח ששלחו לנו מטוס מיוחד בערב שישי להחזיר אותנו לארץ״.

עמית לביאון מבית יהושע סיפר כי ״הרעידה הייתה ממש חזקה, כל החדר זז והכל נפל. מהר יצאנו החוצה לחצר ופשוט ישנו על הדשא בחצר, על מיטות השיזוף. ליוונים אין שירותי הצלה, לא היה עם מי לדבר, היה חשש אמיתי לחיינו. מהרגע שזה קרה לא הייתה אופציה להישאר שם וחיפשנו כל דרך לחזור לישראל. אבא שלי התקשר לחברת הביטוח והם עדכנו אותו שמוציאים מטוס מיוחד להחזיר את כולם לארץ. העברנו את השמועה בקרב כל הישראלים שהיו במלון ורבים מאיתנו, גם כאלה שלא היו מבוטחים של החברה, עלו על המטוס לארץ״.

ואיציק סוויסה, אשר חזר עם משפחתו במטוס של הראל ופספורט־קארד כתב בפייסבוק כי "יש לי דבר חשוב לומר לכם – תחשבו טוב טוב איפה לעשות ביטוח נסיעות, אחרי מה שאנחנו חווינו אל תתפשרו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email