בדקה ה־90: ביטוח חדש יאפשר ביטול הזמנה למלון ללא תשלום קנס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מבטחת המשנה האירופית הגדולה נכנסה כשותפה בסטארט־אפ הישראלי אמריקאי Travel Roomer למכירה חוזרת והזמנת חדרים במלונות שלא ניתן לבטל. מיוניק רי תטפל בפתרון הביטוחי.

הסטארט־אפ מציע שירות חדשני לצרכנים, Flex, המאפשר לטיילים לשנות תוכניות מבלי לסכן את כספם בהזמנת חדרי מלון. Flex מאפשר לטיילים לבטל את הזמנת החדרים עד 24 שעות לפני מועד מימוש ההזמנה ולתבוע את כל הסכום ששולם, אפילו אם המלון שהזמינו אינו מחזיר את התשלום המוקדם.

פתרון לבעיה רווחת בענף התיירות | צילום: shutterstock

 

הסטארט־אפ פועל בחדשנות לטיפול בביטולי הזמנת חדרי מלונות וכאשר צפוי גל ביטולים והחזר תשלומים כתוצאה מהתפתחויות בלתי צפויות, כביטול הזמנת חדרים בשל מזג אויר קשה, חברת מיוניק רי תכנס לתמונה עם פתרון ביטוחי לטיפול בתנודיות הגדולה.

בכיר במיוניק רי ציין כי השותפות בינה לבין Travel Roomer מעניקה פתרון לאחד האתגרים הגדולים של ענף התיירות. ואילו מנכ”ל הסטארט־אפ ג’ון בן־דוד הוסיף, “לאחר שאפשרנו גמישות ל־150 אלף מטיילים ברחבי העולם, הדבר יאפשר לסטארט־אפ להרחיב את הפעילות באופן גלובלי. יש מכשולים בענף התיירות, ונבחן מציאת פתרונות בשיתוף עם מיוניק רי”.

קיטון בנזקי אסונות הטבע בחציון הראשון של 2019

קיטון משמעותי חל בנזקי אסונות טבע של רכוש מבוטח בחציון הראשון של 2019. התחזית של חברת הברוקרים AON היא שהיקף הנזקים הסתכמו בכ־20 מיליארד דולר על פי מודל החיזוי שלה. נמצא גם שהנזקים מאסונות הטבע בעולם במחצית הראשונה של 2019 מסתכמים ב־73 מיליארד דולר, ירידה חדה לעומת הנזקים השנתיים בשנים 2000־2008, כאשר הנזקים החצי שנתיים הגיעו ל־94 מיליארד דולר. אבל אלה אומדנים, כאשר תביעות מנפגעים בארה”ב ובאירופה יכולות להזניק את הנזקים לרכוש מבוטח.

לפי הנתונים, בחציון הראשון של 2018 היו 163 אסונות טבע, לעומת 180 אסונות טבע בחציון הראשון בשנים קודמות. השנה ארעו 17 אסונות טבע קטסטרופליים שגרמו לנזקים של מיליארד דולר בכל אירוע. 6 מאסונות הטבע היו בארה”ב ובאסיה.

ב־AON מציינים שהמחצית הראשונה של 2019 לא היתה יקרה לחברות הביטוח וממשלות ברחבי העולם, אבל עמדה בסימן של קורבנות אדם באסונות הטבע.

AON דיווחה שברבעון השני של 2019 חל גידול של 45 מיליון דולר בהכנסות מביטוחי משנה, סך ההכנסות של חברת הברוקרים הסתכם ב־2.6 מיליארד דולר. הברוקר מתייחס, בין היתר לגידול בהכנסות מהפתרונות שהציע לחוזי ביטוחי משנה חדשים ולהכנסות מהשקעות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email