בדרך להקלה בבחינות הרישוי לסוכן ביטוח?

הלשכה מכינה תוכנית אסטרטגית מקיפה שתוגש לרשות שוק ההון ותתייחס לאופן הכשרת פרחי הביטוח בצורה אשר תשנה את מבנה המבחנים ואת משך תקופת ההתמחות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני הביטוח שוקדת על עבודה אסטרטגית מקיפה בנושא מבחני הרישוי והכשרת פרחי ביטוח. התוכנית תוגש בסיומה לרשות שוק ההון, ביטוח חיסכון.

כבר שנים מתלוננים הסטודנטים לביטוח על קושי רב בבחינות הרישוי שמביאות לאחוזי מעבר נמוכים בדגש על תוכן הנושאים.

במהלך השנים האחרונות פנו ביוזמתם לרשות סטודנטים ממכללות הביטוח וגם מרצים, וקבלו על הקושי היוצא דופן במבחנים. באחת הפעמים, בדצמבר 2018, פנתה קבוצת סטודנטים לממונה במחאה והתלוננה על התסכול שלה ממבחני גמר פנסיוני:

"אנו רוצים למחות כי מרבית הנבחנים שניגשו אתמול לבחינה חשים מתוסכלים וחסרי אונים לנוכח הרמה הבלתי פרופורציונלית והבלתי מידתית, אותה חווינו במהלך הבחינה.

תסכול ועוגמת נפש

״כידוע מדובר בבחינה מורכבת למדי; כמות החומר הינה עצומה, רמת הידע בלתי מתפשרת וכן דורשת ירידה ותשומת לב לפרטים הקטנים. אנו רוצים לציין שאנו מייצגים קבוצה של מאות נבחנים, שלמדו ימים כלילות, במשך כחצי שנה, על מנת להגיע מוכנים ככל שניתן ולהצליח בבחינה הכה קריטית וחשובה עבור קבוצה זו – שכן מדובר בכספים ומשאבים רבים וכן זמן יקר שהוקדש למען המטרה העתידית החשובה עבורנו בדרך לקבלת הרישיון המיוחל.

סו"ב הורנצ'יק | צילום: גיא קרן

״אנו מודעים לעובדה כי אחוזי המעבר בבחינה מכוונים לכך שישקפו את הרמה הנדרשת והמצופה מבעל רישיון פנסיוני, אך יחד עם זאת אנו סבורים שהבחינה הנוכחית הייתה חריגה ברמת הקושי שאינו משתמע לשתי פנים. הבחינה הנוכחית הציגה שאלות המתייחסות לתכנים ישנים, ונצמדה לחלק שולי של החומר הנלמד. השאלות והתשובות נוסחו בצורה מבלבלת, שנתנו הרגשה שלא נבחנה כאן רמת הידע שלנו, אלא בדיוק להפך; רבים מהנבחנים חשים כי המבחן נכתב באופן 'מתקטנן', תוך מתן תשומת לב לנושאים שבשוליים, כאשר הוצגו שאלות בכמות לא מבוטלת אשר עסקו בפוליסות היסטוריות וישנות.

״בנוסף, הופתענו לגלות שנושאים רבים, עדכניים ומהותיים מבין הנושאים שנלמדו במהלך תקופת הלימודים לבחינה, כלל לא הופיעו בבחינה. רמת התסכול ועוגמת הנפש בלתי ניתנת לתיאור בקרב הנבחנים”, הדגישו הפונים.

התאמה למציאות המשתנה

היועץ המשפטי של הלשכה עו"ד עדי בן אברהם מסר כי "מבלי להתייחס לטענות שהועלו על ידי הנבחנים, הלשכה ערה ומכירה את הקשיים שחווים פרחי הביטוח בעת התמודדות עם מבחני הרשות. מדובר במבחנים שהגיעה העת לערוך להם רענון שורשי ולהתאימם למציאות המשתנה ללא קשר לרמת הקושי, שכן אנו מקבלים בהבנה את עמדת הרשות כי יש להציב רף כניסה גבוהה למקצוע סוכן הביטוח.

״לשכת סוכני הביטוח שוקדת על תוכנית אסטרטגית מקיפה אשר תתייחס, בין היתר, לאופן הכשרת פרחי הביטוח בצורה אשר תשנה את מבנה המבחנים, תשנה את משך תקופת ההתמחות, ובעיקר תיתן התייחסות מחודשת לאופן ההכשרה הנדרשת מפרחי הביטוח החדשים והחדשות,  אשר יכנסו בעתיד תחת ההגדרה המכובדת של אנשי מקצוע הנקראים ׳סוכן ביטוח בעל רשיון׳”.

סגן ומ״מ נשיא הלשכה, סו"ב ליאור הורנצ’יק, הוסיף: "יש צורך לעשות התאמה של הבחינות כדי לא לייצר בחינות בלתי עבירות, שלא במודע. יש לבחון את הדברים מחדש תוך חשיבה מקיפה במטרה לסייע למתמחים ולמתמחות, ולהקל עליהם לעבור את מבחני הרשות בדרך להצטרפותם כחברים וחברות חדשים בלשכה”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email