בדרך לפתרון בעיית ביטוח החובה במגזר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הנהגת הלשכה נפגשה ביום חמישי שעבר עם הנהלת הפול. בפגישה שהתקיימה במשרדי הפול בראשל"צ נכחו נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, יו"ר הוועדה האלמנטרית סו"ב ישראל גרטי, סגן יו"ר הוועדה סו"ב עדווי עטאף ויו"ר סניף טבריה הגליל והעמקים סו"ב מוחמד חטיב.

בפגישה הועלו מספר סוגיות הנוגעות לקושי של חלק מסוכני המגזר הערבי להפיק תעודות חובה בחברות הביטוח והעדר נגישות להפקה גם באמצעות הפול במשרדי הסוכנים.

מוחמד חטיב | צילום באדיבות הלשכה

 

ערן כהן מנכ"ל הפול ומירי בנאי החתמת הראשית בחברה הציגו לראשי הלשכה את הנתונים על שכיחות התביעות, פריסת הסניפים ואת העובדה כי אחוז גבוה ממבוטחי הפול נוהגים עדיין לשלם את תעודות החובה במזומן בסניפי הדואר והבנקים.

דרישת הלשכה הייתה כי סוכני המגזר יוכלו לשלוף את תעודות החובה באופן מקוון באמצעות הפול במשרדי הסוכנים ולא בסניפי הפול, שנמצאים לא פעם במרחק רב ממשרד הסוכן, מה שייעל את עבודת הסוכנים ויקצר תהליכים. לצורך קידום הנושא תיקבע פגישה נוספת בקרוב עם הנהלת הפול, נציגי רשות שוק ההון והנהגת הלשכה.

רוזנפלד: "לא ננוח בנושא הזה עד שיימצא פתרון לסוכני המגזר. לא ניתן לפגוע בציבור הזה ונדאג להביא לו פתרונות".

סו"ב חטיב סיפר: "זו הייתה פגישת היכרות טובה. הסברנו להנהלת הפול את הבעיה המיוחדת לסוכני המגזר הערבי בהפקת תעודות ביטוח חובה של חברות הביטוח. טענו בפניהם שהפול יכול לפתור את הבעיה לפחות ל־70%־80% מסוכני המגזר וביקשנו שיבחנו חיבור ישיר של כל בעלי הרישיון למערכת הפול כדי שיוכל להפיק תעודת ביטוח חובה במשרדיהם.

"הסברתי להם שהמהלך יביא גם להקטנת ההפסדים של הפול, כי סוכני המגזר יעבירו אליו גם את לקוחותיהם הטובים, כשכיום רק הלקוחות הבעייתיים מגיעים אליו. זה יכול לשפר את התוצאות שלהם. "הוסכם שדירקטוריון הפול יבחן את הבקשה לאור העובדה שיש צורך בשכלול המערכות לשם כך. בנוסף, סוכם על מפגש משולש משותף גם עם רשות שוק ההון, שבידיה ובידי הפול נמצא הפתרון לבעיה. מקווים לטוב", סיכם חטיב.

סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי, שהשתתף בפגישה, מוסיף: "בעקבות הפגישה הטובה נפעל בשלושה מישורים: 1. רשות שוק ההון – העלינו את הנושא הזה בפני הממונה ברקת במפגש האחרון בינינו, והנושא על הפרק; 2. נקדם את זה גם בכנסת; 3. נפעל מול דירקטוריון הפול כדי לאשר את ההצעה לחיבור ישיר של סוכני המגזר למערכות הממוכנות של הפול להפקה ישירה של פוליסה. לצורך כך אנחנו מתכוונים לייצר פגישה עם ראשי חברות הביטוח המהווים את הדירקטוריון, כדי לראות איך בכל זאת אפשר לפתור את זה. אנחנו לא נרפה מהנושא. לא יכול להיות שמגזר שלם של סוכני ביטוח נענש. מי שצריך להיענש זה הלקוחות הלא טובים, ולא הסוכן".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email