בהלת קנייה של ביטוחי חיים בארה"ב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכני ביטוח מדווחים על בהלת קנייה של פוליסות ביטוח חיים בארה"ב. המכירה המוגברת היא החשש הגדול ממגפת הקורונה שמביאה עמה אלפי מתים מדי יום ומגבירה את הדאגה מהסיכונים הפיננסים. הנתונים מראים שבמיוחד הגילים הצעירים רוכשים ביטוחי חיים.

מאז האביב, חברות ביטוחי חיים בארה"ב רשמו מכירות גבוהות של ביטוחי חיים, בהשוואה לאותה תקופה ב-2019. מגמה זו של רכישת ביטוחים המבטיחים פיצוי לחולי הקורונה היא בקרב אלפי צעירים בארה"ב הדואגים לביטוחים שיעניקו פיצוי פיננסי ליורשיהם במקרה של מוות. לפי כתבה ברשת CNBC, בקרב הגילים הצעירים והבינוניים גברה הדאגה למה שיקרה לבני המשפחה שלהם במקרה שהמפרנס העיקרי ימות מקורונה.

הנתונים על ממדי המגפה בארה"ב יצרו בהלה | צילום: shutterstock
הנתונים על ממדי המגפה בארה"ב יצרו בהלה | צילום: shutterstock

במכירת ביטוחי חיים בארה"ב נרשמו תנודות. ב-2010 הראתה הסטטיסטיקה של-63 אחוז מהמבוגרים בארה"ב יש ביטוחי חיים. ואילו בתחילת השנה היו רק ל-50 אחוז מהאוכלוסייה ביטוחי חיים.

בחברות הביטוח וסוכני הביטוח מדווחים שהנתונים על ממדי המגפה בארה"ב יצרו בהלה של רכישת פוליסות ביטוחי חיים עם כיסוי למגפת הקורונה. הנתונים שאלפים מדי יום בארה"ב מאובחנים בנגיף, ומספר המתים זינק ליותר מ-200 אלף הדליקו נורה אדומה בקרב האמריקאים בצורך לרכוש פוליסת ביטוח חיים המבטיח פיצוי לתחלואה בקורונה.


מיוניק רי צופה ייקור הפרמיות בינואר

ענק ביטוחי המשנה מיוניק רי צופה ייקור פרמיות הביטוח בינואר הקרוב. מהלך זה נדרש עקב ההכרח לשפר את הריווחיות של חברות הביטוח.

מיוניק רי מציינת, ששיעורי הריבית הנמוכים פוגעים ברווחי מבטחי המשנה. גם מגפת הקורונה ומצב הכלכלה העולמית הם בבחינת נורות אזהרה על הסיכונים הניצבים בפני מבטחי המשנה בתקופה הקרובה. כל המצב הזה פוגע ברווחי המבטחים, במיוחד כאשר מסתמן ששיעורי הריבית ישארו נמוכים לזמן ארוך בשל הקורונה.

כלל הגורמים הללו פוגעים ביכולת המבטחים ליצור רווחים. התוצאה היא שהביטוח יהיה יקר יותר וגם ביטוחי המשנה יתייקרו מהחידושים הקרובים בינואר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email