בוגרי המחלקה לקידום נוער ברמלה חגגו את סיום לימודיהם וזכו לשי לקראת גיוסם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בחמישי שעבר התכנסו במתנ"ס רמלה בוגרי המחלקה לקידום נוער בעיר לחגוג את סיום לימודיהם כנגד כל הסיכויים. הנערים, הוריהם ועובדי המחלקה לא הצליחו להסתיר את דמעות ההתרגשות על שהגיעו עד הלום.

קידום נוער הוא פרויקט ארצי לנערים שבאו מבתים הרוסים, לעתים אף הידרדרו לפשיעה, נפלטו ממסגרות הלימודים והרחוב נהפך לביתם השני. חלקם אף ביקרו בבתי משפט פעם אחת או יותר. הפרויקט מעניק להם הזדמנות אחרונה לשיקום, להכנה לבגרות ואף פותח להם את שערי הצבא יו"ר ועדת הכספים אבי ברוך ורעייתו מרי בכר, חברת הוועדה לפעילות בקהילה בלשכת סוכני הביטוח שמו להם למטרה לגייס בכל סוף שנה גוף מסחרי שיתרום שי לבוגרים.

השנה התגייס בית ההשקעות I.B.I, בניהולו של עידו קוק ובתיווכה של קאדן באיו, מנהלת דסק הסוכנים, ופינק את 25 הבוגרים הנרגשים בשי שימושי במיוחד – סט של תיקים שישמש את הנערים בגיוסם לצה"ל.

לדברי ברוך, "אנו מאחלים לבני הנוער שדרכם החדשה אכן תאיר להם את החיים, לעובדי מחלקת הקידום העושים לילות כימים למען אותם נערות ונערים, שימשיכו במלאכה הסזיפית והקדושה להצלת נפשות, למרות כל המהמורות שבדרך, ורוצים להודות לאנשי I.B.I, על נדיבות רוחם ורוחב לבם".

ברוך ובכר מתנדבים במחלקת קיום הנוער ברמלה כבר ארבע שנים, מהיום שבתם החלה לעבוד כעובדת סוציאלית בעירייה. "אנשי המחלקה מסתובבים בלילות ומלקטים את הנוער שיושב על הברזלים ברחובות. הם מנסים לעזור, להסביר ולשכנע אותם להצטרף. מנסים לקחת אותם למסגרת של לימודים פעם בשבוע, העשרה במכון ויצמן, ומאפשרים להם מסגרת לימודית אלטרנטיבית, במקום המוסדות שפלטו אותם. בסופו של דבר הנערים מסיימים בגרות ומתגייסים".

לדבריו, "לעיריות אין תקציבים כלל, אך העובדים מנסים ועושים עבודת קודש. את הנערים שהסתבכו כבר עם החוק מלווים לבתי משפט ומצהירים שהילד נמצא בטיפול אצלם כדי שלא ייכנס לכלא. כאן הם מקבלים מעטפת מקסימלית של חום ואהבה אין סופית. זה פרויקט מציל חיים, שתופס בזמן אנשים שיש פסע בינם לבין חיים כעבריינים ומחזיר אותם למוטב כדי שלא יבלו חייהם בכלא". בכל שנה אנחנו מגייסים ברוך ובכר גוף שיממן את המתנות.

"פנינו לכמה גורמים ו-I.B.I נענו. אני מקווה שנוכל להמשיך איתם גם בשנה הבאה. בימים אלה אנחנו מחפשים מימון לשיפוץ הבית של הפרויקט. אנחנו מקווים שזה יתאפשר באמצעות הוועדה לפעילות בקהילה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email