בזכות התערבות סוכן הביטוח נדחות פחות תביעות

מבוטח שחלה בסרטן וקיבל מחברת הביטוח החזר על כל עלות התרופה – זוהי תביעה אחת מיני רבות שמשקפת את הערך המוסף של סוכן הביטוח < סו"ב רבקה גרבר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"רבקה יקרה. מילים לא יתארו את טיפולך המסור. לא הייתי רוצה לחשוב על האפשרות שהייתי נקלע למחלה הקטלנית והמאתגרת הזו כאחת, בלי ביטוח פרטי של הראל ובלי טיפול אישי של סוכנת כמוך, בעלת ניסיון, חוכמה ומעל הכל – לב ענק. איתך השמיים הם הגבול!", כתב לי מבוטח לאחר הטיפול בתביעתו.

מבוטח זה חלה בסרטן ריאה. הוא לא עישן מעולם, לא אכל בשר והתעמל כל הזמן. המבוטח עצמו בדק באמצעות מעבדת עכברים מה הייתה סיבת המחלה. תוצאות המעבדה הצביעו כי הסרטן נגרם ממוטציה של הגנים שלו וגם בארץ וגם בחו"ל לא ידעו כיצד לטפל בו.

רבקה גרבר | צילום: באדיבות הלשכה

המבוטח עשה בדיקות אונקוטסט שנתנו תמונה ברורה של הסרטן שלו ובעקבות הבדיקה המליצו על תרופות אפשריות לטיפול במחלה. את התרופות ניסו על עכברים ובעקבות הניסוי שלושה רופאים המליצו על תרופה אחת שעשויה לרפא אותו. ואולם, כיוון שהתרופה נוסתה על עכברים ולא על בני אדם, חברת הביטוח לא רצתה לאשר אותה.

בכדי לסייע פניתי לראש אגף בריאות בחברת הראל עם בקשה ועם תוצאות בדיקות, וזה נענה לבקשתי לתשלום חלק מהתרופה. בפניה חוזרת, שילמה החברה את כל עלות התרופה. לאחר מספר שנים גופו התרגל לתרופה, ושוב מצאו תרופה ניסיונית אותה חברת הביטוח לא רצתה לאשר בשום פנים ואופן. לאחר מספר ניסיונות הידברות ביני לבין חברת הביטוח, החברה דחתה את התביעה.

זימנתי את מנהלי חברת הביטוח עם המבוטח, והוא תיאר בפניהם את כל הניסיונות שנעשו כדי שהתרופה תיכנס לשימוש. גם הפעם אישרו לבסוף ראשי חברת הביטוח את התביעה. זוהי תביעה אחת מיני רבות, המציגה את הערך המוסף שיש לסוכן בעת תביעה, ובמיוחד תביעה עם תשלום גבוה ביותר. ללא התערבותי המסיבית, התביעה הייתה נדחית ומגיעה לשערי בית המשפט.

אנו נתקלים מדי יום בתביעות שבהן, בגלל תחום אפור, חברות הביטוח דוחות אותן. ללא התערבות הסוכן הן לא היו משלמות את התביעה. רק הסוכן, בהכירו את המבוטח שלו, יכול לפעול למען אישורי תביעות ויכול לשנות את החלטת חברת הביטוח.

כסוכנת עם ותק של 28 שנות ביטוח, התנסיתי בתביעות מסוגים שונים ו־90% מהתביעות שולמו. עלי לציין ולהדגיש שביטוח בריאות בליווי סוכן ביטוח מקצוען, הוא הפתרון הטוב ביותר וההגנה האמיתית עבור הלקוח.

הכותבת הינה חברת הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד בלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email