בחינה במחלוקת: תלונות על מבחן מכשיל להסמכת בוגרי המכללה לפיננסים וביטוח

הסטודנטים מתלוננים על שאלות המנוסחות בצורה לא הוגנות ולא תואמות של חומר הלימוד במבחן ביסודות ודיני ביטוח. משרד האוצר בתגובה: הבחינה תקינה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רק 67% עברו את בחינת ההסמכה של בוגרי המכללה לפיננסים וביטוח, ו-48% בלבד עברו בביטוח הפנסיוני – כך עולה מתלונות על המבחן ביסודות ודיני ביטוח. "אנו מוצפים בפניות רבות של תלמידים אשר נבחנו ב-16 במרץ", כתבו לפיקוח על הביטוח מנהל המכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה, איליה ליכטרמן, ויו"ר תחום יסודות וביטוח כללית במכללה, אסתר קאלו. "כל הסטודנטים הפונים מתלוננים על הקושי יוצא הדופן של הבחינה ועל שאלות הבנויות ומנוסחות בצורה לא הוגנת". כמו כן, נשמעו תלונות על שאלות שלא תואמות את חומר הלימוד ולבחינות העבר ואף הועלו טענות של ניסיון להכשיל נבחנים.

בחינה קשה בצורה יוצאת דופן | צילום: fotolia
בחינה קשה בצורה יוצאת דופן | צילום: fotolia

"על פי השחזור הראשוני שבידינו, אכן עולה כי בחינה הייתה קשה בצורה יוצאת דופן והדגשים בה היו לעיתים על נושאים שוליים ולא משמעותיים בחומר", טענו השניים שציינו לדוגמה מספר שאלות שקוממו במיוחד את הסטודנטים והמרצים.

עוד קבלו הפונים על מושגים בביטוח משנה שחורגים ממה שסוכנים לומדים בקורס הכשרה ביסודות ודיני ביטוח, ומוכרים רק למי שכבר עובד בתחום זה. "מטרתה של בחינה ביסודות ודיני ביטוח היא לבדוק מוכנות בתחום מושגים שישמש את הסוכן בחייו המקצועיים. לפעמים יש הרגשה שמחטיאים את המטרה", הסבירו ליכטרמן וקאלו. ממשרד האוצר נמסר בתגובה, כי הבחינה נבדקה ונמצאה תקינה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email