"בחרתי במקצוע בגלל מילה אחת – שליחות"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והפעם סו"ב מוחמד זכור, סוכן ביטוח עצמאי, בעלי סוכנות "ים הביטוחים" בעכו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 28
מצב משפחתי: נשוי + ילד בן שנתיים
רישיון: פנסיוני ואלמנטרי, ימי בדרך
ותק: 4 שנים

למה בחרת במקצוע זה? מה אתה אוהב בו?
"בחרתי בתחום הביטוח בגלל מטרה אחת – שליחות. אני מרגיש שיש לי זכות לעבוד בתחום בו אני יכול להשפיע על הגנת המשפחה מפני סיכונים עתידיים ותכנון כלכלי. זה נכון במיוחד במגזר הערבי שיש בו חוסר של סוכנים צעירים העוקבים אחרי הרפורמות ומבינים מה זה ביטוח בריאות ומה זה ביטוח חיים והצורך בביטוחים אלו. 90% מהמגזר לא יודעים מה זה ביטוח בריאות ו־10% הנותרים שיש להם ביטוח – רובם לא יודעים מה רכשו".

זכור | צילום: באדיבות המצולם

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית?
"האמת שלא היה לי קשה, כי מצאתי תמיכה מהמשפחה, במיוחד מאבא שלי שעזר לי בבניית העסק. כמו כן אשתי, השותפה שלי במשרד שתמכה בי מהיום הראשון ועד היום הזה, ומחמוד קעדאן, הבעלים של סוכנות אמיר 2000 מבאקה, שתמך בי מבחינה מקצועית וכלכלית. הוא פתח לי מספרי סוכן אלמנטרי שהיה לי קשה לפתוח לבד בגלל בעיית חברות הביטוח עם הסוכנים הערבים בסוגיית ביטוח החובה. אציין גם את המפקח של הסוכנות בזמנו, מוחמד מסאלחה, שעזר לי מאוד בתמיכה מקצועית שהיום הוא הבעלים של סוכנות דקל".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"לסוכן הצעיר בתחילת דרכו חשובה תמיכה כלכלית ומקצועית; ההצעה שלי ללשכה היא לתמוך כלכלית בסוכן הצעיר בשנה הראשונה ולדאוג להסכמי עמלות הוגנים מול חברות הביטוח. בנוסף אני מציע לתת לסוכנים שמתקשים בפתיחת משרד, חדר בבנייני הלשכה בחיפה או בתל אביב כתמיכה בשנה הראשונה".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
“בעל סוכנות גדולה עם עוד סניפים ברחבי הארץ שתמנה אלפי לקוחות פרטיים ועסקיים. סוכנות שעוטפת את כל צרכי הלקוח, ביטוח פרט, פיננסי ועסקי – אם יש".

תן דוגמה להצלחה אישית במסגרת עבודתך.
"עזרתי להרבה מבוטחים שלי שקיבלו עשרות אלפי שקלים על שברים ועל תקופות אובדן כושר עבודה; ואולם מקרה אחד לא אשכח כשהתקשר אלי לקוח ואמר לי שאשתו זקוקה לניתוח כריתת רחם והתור בבית חולים ציבורי היה לעוד שלושה חודשים; בתוך שבוע הם הגיעו לבית חולים פרטי ומבלי לשלם שקל על הניתוח".

טיפים לסוכנים צעירים כמוך?
"המקצוע שלנו דורש מחויבות וסבלנות, עבדה אפקטיבית, לעקוב אחרי השינויים והרפורמות במיוחד בעולם הדיגיטלי. אנחנו חייבים להיות בעולם הדיגיטלי כי אם לא נהיה שם נראה עצמנו מחוץ למשחק בעוד כמה שנים".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"החשיבות של בעל רישיון תגדל. עולם הביטוח הולך לכיוון הדיגיטל ואנחנו חייבים לעקוב אחרי הטכנולוגיה, אך רק אנחנו סוכני הביטוח נדע לתת המידע הנכון והליווי הנכון, והכי חשוב – הכיסוי הנכון למשפחות. שום מוקדן טלפוני לא יחליף אותנו אנחנו נשארים והמוקדים הם אלו שהולכים להיעלם".

יש לך הצעה, בקשה מהלשכה, מוועדותיה?
"לתמוך בסוכנים צעירים, במיוחד במגזר הערבי. יש צורך ויש שוק גדול של עבודה; בנוסף – לפתור את בעיית תעודות החובה במגזר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email