ביהמ"ש המחוזי דחה תביעת צפריר נגד רוזנפלד והפנה אותו לביה"ד של הלשכה

השופט: "מן הראוי לעשות מאמץ על מנת לברר את הסוגיות השנויות במחלוקת במהירות יחסית, נוכח מצב הדברים במערכת היחסים הפנימים בין הגורמים השונים הפועלים בלשכה"
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

בית המשפט המחוזי בתל אביב בראשות השופט גרשון גונטובניק, דחה את תביעת סו"ב אורי צפריר, יו"ר ועדת התקנון של הלשכה, נגד נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד.

השופט קבע חד משמעית שלבית הדין של הלשכה יש סמכות לדון בפרשנות התקנון של הלשכה ובכל תביעה של בעל תפקיד כנגד בעל תפקיד בה. השופט כעס על צפריר שפנה ישירות לבית המשפט המחוזי והחזיר אותו מיד לביה"ד שיש לו סמכות להכריע בנושא, כשגם ערעור ייקבע בבית הדין של הלשכה.

מימין: צפריר ורוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

 

השופט הדגיש כי למחוזי אפשר להגיע רק לאחר מיצוי הערעור בבית הדין של הלשכה. עוד קבע השופט כי "לא אוכל ליתן הוראות כאלה או אחרות למנגנונים הפנימיים בלשכה כיצד להתנהל. מן הראוי לעשות מאמץ על מנת לברר את הסוגיות השנויות במחלוקת במהירות יחסית, נוכח מצב הדברים במערכת היחסים הפנימים בין הגורמים השונים הפועלים בלשכה".

צפריר ביקש לחייב את רוזנפלד ובית הדין בהוצאות בית המשפט והשופט דחה אותו על הסף.

בסביבתו של רוזנפלד ציינו היום כי: "אנחנו שמחים שהצדק יצא לאור ובית המשפט קיבל את עמדתנו. מה שמעניין את נשיא הלשכה זה איחוד השורות, הצלחת הלשכה והבאת הישגים עבור ציבור הסוכנים במדינת ישראל".

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email