ביוזמת הלשכה – ב־1 במאי תונח הצעת חוק בכנסת למכירת ביטוח ארוך טווח בידי בעל רישיון בלבד ולאחר פגישה פרונטלית

נשיא הלשכה: "לא נסכים למכירת מוצרי ביטוח של חברות הביטוח ללא סוכנים; כל מכירת ביטוח תהיה חייבת להיות מלווה בשירות טיפול של סוכן ביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"ב־1 במאי, בתום פגרת הכנסת, תונח הצעת החוק שיזמנו לפיה מכירה של מוצר ביטוח ארוך טווח, כמו מנהלים, פנסיה, סיעוד ובריאות, שתבוצע רק על ידי בעל רישיון ולאחר פגישה פרונטלית". כך בישר נשיא לשכת סוכני ביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד באירוע הרמת הכוסית המשותף של מחוזות הלשכה.

לדברי רוזנפלד, הצעת החוק תמנע את המכירה הלא אחראית באמצעות מוקדי מכירות: "שגם מבטלים פוליסות שאנחנו מכרנו", הדגיש רוזנפלד. לדבריו, הצעת החוק גם מתחברת לשיווק הישיר שמבצעות חברות הביטוח, ולאחרונה אף באמצעות אפליקציות: "באפליקציה נשאל הלקוח אם הוא מעוניין בליווי של סוכן ביטוח – למה צריך בכלל להכניס את השאלה הזאת? חברות הביטוח יצטרכו להשיב לנו אחת ולתמיד – האם הן חברות סוכנים או לא, ולפי זה נדע איך להתנהל מולן", הסביר רוזנפלד והדגיש: "לא נסכים למכירת מוצרי ביטוח של חברות הביטוח ללא סוכנים; אין לנו בעיה עם מכירה דיגיטלית, אבל סוכני הביטוח יהיו גם במכירות הדיגיטליות. כל מכירת ביטוח תהיה חייבת להיות מלווה בשירות טיפול של סוכן ביטוח", ציין נשיא הלשכה.

רוזנפלד בכנס מחוזות

לסכל את הפגיעה

עוד אמר רוזנפלד: "אנחנו מתכוונים לסכל את הכוונה לפגוע בהחלטת בג"צ, שהחל מיוני 2018 רק סוכני ביטוח מורשים יוכלו למכור ביטוח נסיעות לחו"ל. נילחם מלחמת חורמה בהצעת החוק שהגיש חבר כנסת (רוברט אילטוב. ר.מ.) מטעם סוכני הנסיעות, בכוונה לאפשר להם למכור ביטוח נסיעות לחו"ל. לא נוותר על ביטוח נסיעות. למכור ביטוח זה תפקידו של סוכן הביטוח בלבד".

נשיא הלשכה התייחס גם לעתירת הלשכה לבג"צ נגד רשות שוק ההון בנושא "הסכם לרבים": "המתווה שקיבלנו מהרשות כפשרה היטיב עם דבר אחד ופגע בדבר אחר – הלשכה אינה נתונה לסחיטה; לא נוותר על העמלות שהסוכנים עבדו עבורן עשר שנים. אנחנו מחכים להחלטת בג"צ בנושא. יחד עם זאת, אנחנו מוכנים לקדם חקיקה בנושא יחד עם רשות שוק ההון", ציין רוזנפלד.

חקיקה נוספת שמקדמת הלשכה היא תיקון סעיף 19 א' לחוק בכר, שיאפשר לסוכני הביטוח לקבל שכר טרחה עבור יעוץ בתחום הביטוח הפנסיוני. נשיא הלשכה סיפר עוד, כי הלשכה, באמצעות הוועדה ליישום מסקנות ועדת סער בראשות
הנשיא לשעבר סו"ב אריה אברמוביץ, תקדם הצעת חוק לפנסיה חובה מגיל 18: "כל חייל שיתגייס יתחיל לצבור כספי פנסיה. נכון שצריך מימון של משרד הביטחון או משרד האוצר; מישהו יצטרך להכניס את היד לכיס, אבל מדובר בנושא חשוב ומבורך", הדגיש רוזנפלד.

נשיא הלשכה גילה גם שלאחר פגישות עם אחת מחברות הביטוח הגדולות יוקם עמה מיזם משותף למכירת ביטוח רכב במחיר ביטוחים ישירים ובאמצעות סוכן. לדבריו, המיזם יפורסם לאחר שעוד חברות יצטרפו אליו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email