יו"ר הכנסת וסגניו העבירו ל"דיון מהיר" בוועדת הכספים את הצעתה של חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) בנושא סירובן של חברות ביטוח לבטח נהגים בביטוח מקיף וצד ג' אם היו להם שתי תביעות במהלך שלוש השנים האחרונות, גם אם מדובר בתביעות קלות.
ח"כ לביא טוענת כי, הצטברו תלונות רבות על מדיניות זו של חברות הביטוח: "לפני כשבועיים השתתפתי בכנס סוכני הביטוח באילת, שם שמעתי מסוכני ביטוח רבים, כי אף חלה החרפה במדיניות זו", טוענת לביא בדברי ההסבר להצעתה.

ח"כ לביא. "סוכני ביטוח רבים סיפרו כי חלה החרפה במדיניות"

עוד לדבריה: "חמור לא פחות, התברר כי גם נהגים שאין להם תיעוד של היסטוריית תביעות ('רקורד'), קרי נהגים שלא הייתה פוליסה הרשומה על שמם, מסורבים על ידי חברות הביטוח ואינם מסוגלים להגן על עצמם מפני נזק עתידי או תביעה עתידית.
"לחברות הביטוח עומדת הזכות לתמחר את סיכוניהן דרך חישוב גובה הפרמיה עבור כל נהג, או הגדלת ההשתתפות העצמית במקרי תאונה, ולא באמצעות סירוב גורף לבטח. לא כל שכן במצבים של שתי תביעות בלבד, גם הקלות שבהן, מצב אליו עלול להיקלע כל נהג.
"מדובר בהתנהלות שערורייתית שמותירה אזרחים לא מעטים ללא יכולת לבטח את רכבם, ולבטח את עצמם מפני תביעות צד ג' הנוגעות לרכוש. נוכח האמור, אני מבקשת לכנס דיון דחוף בנושא בוועדת הכספים", מסכמת ח"כ לביא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *