ביטוח אופניים חשמליים: האופציות מתרחבות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כיום יש 2 חברות ביטוח שהוציאו ביטוח ייעודי לאופניים חשמליים, איילון ומגדל. כמו כן, חברת שומרה מאפשרת לבטח אופניים חשמליים כהרחבה בתוך הפוליסה, וחברת הכשרה פרסמה שהחל מחודש הבא תאפשר להרחיב את הפוליסה גם לכיסויי צד שלישי לאופניים וקורקינטים חשמליים.

כיסוי גם כלפי צד שלישי | צילום: Shutterstock

שומרה: החברה הראשונה שנכנסה לתחום ביטוח אופניים חשמליים, והיא מציעה כיסוי צד שלישי; ניתן לרכוש רק בביטוח דירה (לא כפוליסה בפני עצמה); גבולות אחריות 250 אלף שקל למקרה ועד 500 אלף שקל לתקופה. השתתפות עצמית: נזקי רכוש – אלף שקל, נזקי גוף – 2,500 שקל. פרמיה לתשלום – 480 שקל.

מגדל: כיסוי לנזק פיזי לאופניים חשמליים עד לסכום ביטוח של 20 אלף שקל; כיסוי לחבות הרוכב בגין נזקי גוף ורכוש לצד שלישי בגבול אחריות של מליון שקלים למקרה ולתקופה, או 2 מליון שקלים למקרה ולתקופה; כיסוי תאונות אישיות – כיסוי למוות או נכות לרוכב כתוצאה מתאונת דרכים עד לסכום ביטוח של 250 אלף שקל; הפוליסה מיועדת לרוכבי אופניים חשמליים לצרכיהם הפרטיים בלבד, מיועדת לכל אדם מעל גיל 16, בהתאם לדין; הפוליסה אינה מיועדת לכלי ממונע שאינו אופניים חשמליים, לרבות, אך לא רק לקורקינט חשמלי, סגווי, סקייטבורד ממונע, הורבורד; פרמיה לתשלום: 915 ש"ח לגבול אחריות של מליון שקלים. 1,070 שקלים לגבול אחריות של 2 מליון ש"ח. הנ"ל לנהג נקוב בודד.

איילון: הכיסוי כלפי צד שלישי לרוכבים על אופניים חשמליים; גבולות אחריות 500 אלף שקל; גיל הרוכב – 18 ומעלה; פרמיה שנתית: באם גיל הרוכבים מ־21 שנים ומעלה 620 שקל, מגיל 18 ומעלה 775 שקל; הפוליסה מיועדת לרכיבה למטרות פרטיות בלבד. חשוב לזכור שהכיסוי הוא לרכיבה על אופניים שכח המנוע שלהם אינו עולה על 25 קמ”ש. כמו כן, בחברת מגדל אין כיסוי לרכיבה בדרך עפר או שטחים חקלאים. באיילון קיימת חובה לוודא כי באופניים מותקנים צופר או פעמון, פנס קדמי, פנס אחורי ומחזיר אור בהתאם לתקנון התעבורה.

הכשרה: ביטוח לאופניים וקורקינטים חשמליים בהכשרה החל מה־1.2.19 : הביטוח הינו הרחבה בביטוח הדירה, זאת אומרת שחייבים לבטח את הדירה בהכשרה; נזק תאונתי מקרי לאופניים ו/או קורקינט עד לסך של 5,000 שקל; ביטוח כלפי צד שלישי עד 1.2 מליון שקל; ביטוח תאונות אישיות עד לסך מקסימלי של 500 אלף שקל לנפגע בגין תאונה; פרמיה: 530 שקל לשנה. עדיין לא פורסמו תנאי הפוליסה והחריגים שבה. יתרון בולט: נותנים כיסוי גם לקורקינט חשמלי שמוחרג בשאר החברות.

שומרה הייתה אמנם הראשונה להיכנס לנושא ביטוח אופניים חשמליים, אך אין ספק שהפוליסות החדשות שיצאו השנה כוללות כיסויים גבוהים וטובים יותר.

הכותב הוא יו"ר הוועדה לביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email