ביטוח אחר: הישראלי ששומר עליכם בתאילנד מכל הלב

בלב קוסמוי ישנו בחור אחד, חובש בעברו, שעוזר למטיילים ישראלים בצרה. איך אפשר לעזור לנתי, ואיפה, בכל הסיפור הזה, נכנס ביטוח הנסיעות שלנו לחו״ל?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ראיתי סרטון בפייסבוק שהעלה נתי חדד, ישראלי חובש בהכשרתו שעוזר למטיילים פצועים בתאילנד. הסרטון עוסק בנושא ביטוחי נסיעות לחו"ל שלא מעניקים כיסוי מלא, לדבריו, בקרות מקרה ביטוח. בסרטון פונה נתי לכל תייר ומציע שיבדוק היטב את תנאי הפוליסה שהוא רוכש טרם צאתו לעולם הגדול. הקשבתי היטב 3 פעמים ואז הבנתי שהביטוח עליו הוא מדבר נרכש דרך קופת חולים ללא סוכן ביטוח, ומכאן מתחילה הבעיה – האם נמכרו כיסויים מתאימים וכיצד לטפל בתביעה?

בעיה נוספת שהוצפה היא העובדה שמוקדי חברות הביטוח לא מוכנים לאמת את הפרטים מול נתי שעושה זאת בשם המטיילים בשעה שהם לא מסוגלים לדבר בעקבות פציעתם או כל מצב אחר שהם נמצאים בו. ידעתי שאני מגיעה לקוסמוי והחלטתי שאני חייבת להכירו מקרוב ולא להסתפק בתגובה לסרטון שהועלה לפייסבוק.

נתי מקושר בכל רחבי תאילנד, הוא מותג ועלינו הישראלים לשמור עליו | צילום: fotolia
נתי מקושר בכל רחבי תאילנד, הוא מותג ועלינו הישראלים לשמור עליו | צילום: fotolia

אז ככה: מדובר על בחור ישראלי מטבריה, בעל לב ענק, שעוזר לכל הטיילים שזקוקים לעזרה רפואית. בזמן שהותי בחנות שלו, הצמודה לבית חב"ד, בה הוא מוכר גאדג׳טים ומוצרי אלקטרוניקה למחייתו, נכנסה מטיילת ישראלית בשם אוריה אשר נכוותה מהשמש וסבלה משלפוחיות על העור. בהמשך החנות יש חדר שהפך לסוג של מרפאה עם כל האביזרים שנדרשים. ביקשתי להיות בטיפול. החזקתי את ידה כדי שנתי יתפנה לטפל בה וגם כי הרגשתי שאני רוצה לתמוך בה, היא בגיל של בתי הקטנה וקצת חום ואהבה רחוק מאמא לא יזיק.

מוכן "לריב"

נתי הצדיק במלוא מובן המילה טיפל בה, הסיר את המשחה שהיא מרחה ושגרמה נזק, היות והמשחה נדבקה לשלפוחיות, מרח חומר נגד כוויות וחבש את האזור הפגוע. נתי ביקש שכל זמן שהותה באי תגיע לקבל טיפול ברמה יומית וגם הבטיח שבעוד שבוע הכוויות ייעלמו וכך היה. שאלתי את אוריה, "איך הגעת לנתי? מדוע לא הלכת לבית חולים?" היא ענתה לי ששמעה עליו בפייסבוק ומבחינתה הוא הפתרון והכתובת לכל בעיה בתאילנד.

עשר דקות לאחר מכן נכנסת בחורה בליווי חבר עם מרשם מרופא מישראל וחומר לזריקה וברור לה שנתי הוא הפתרון להזריק את החומר. נתי התקשר לרופא בישראל וזה הסביר מה צריך לעשות, וגם היא קיבלה סיוע. הכל ביום שישי בשעה 16:00 בתאילנד.

היכן יש אנשים כאלה שתורמים מזמנם ללא תמורה למען המטיילים הישראלים? כאמא למטיילים אני חייבת להודות שהתאהבתי בבחור, הוא אדיב, רגיש, ומוכן לעזור. נתי הוא חד משמעית כתובת לכולם. לפעמים גם נכנס עמוק ומוכן "לריב" עם גורמים חיצוניים כדי לסייע לטייל הישראלי, הרי כך הגעתי אליו.

 נתי וורדה עם שקית התרופות שהביאה
נתי וורדה עם שקית התרופות שהביאה

נתי עושה הכול בהתנדבות, לא גובה גרוש עבור הטיפול, קל וחומר על החומרים והתרופות. קיימת קופה בה אפשר, אם רוצים, לשים תרומה לאות תודה על הטיפול, ובכסף הזה נתי קונה את הפריטים שחסרים לו. מדבריו הבנתי שהוא רוכש גם מכספו האישי.

כאן המקום לפנות אליכם, סוכני הביטוח, שמוכרים ביטוח למטיילים בתאילנד ולהציע לכם לבקש מהמבוטח לקחת פריט ממה שהוא בוחר ולהביא לנתי. פריט אחד בלבד יעזור לאחר ואני הבאתי שקית תרופות בשם חברתי, מירה פרחי, שביקרה אצל נתי שבועיים לפני.

להלן הרשימה שנדרשת לטיפול יום יומי ללא מעורבות בית חולים או מרפאה:

טיפות עיניים, סינטומיצין משחה לעיניים, טיפות אוזניים, טיפות לגודש באף, קל גרון, כדורים לאלרגיה, פנסטיל ג'ל, דקסמול, אקמול, אופטלגין, נורופן, אנטיביוטיקה אם יש, קל בטן, פרמין, משחות אנטיביוטיות לפצעים, משחות לכויות, סלוירול, משחת פולידין, סויעור לחיטוי פצעים, פד גזה בכל הגדלים, תחבושות מספר 2,3,4, רשת חבישה מספר 3,4,5,6.

ביטוח חו"ל

נתי ואני שוחחנו על נושא הביטוחים לחו״ל והאכזבה שלו. הסברתי את המשמעות של סוכן ביטוח במקרה ביטוח ושאנו הכתובת וכמה חשוב לדעת איזה כיסויים לרכוש, במיוחד כשמסתובבים בעולם הגדול. לא חכם לממש הטבה של כרטיס אשראי או של גורם אחר שאינו מבין את צרכיי המבוטח בעולם, לא יודע להציף את הסכנות ולהמליץ על הכיסויים וההרחבות שיזדקק להם. לא צריך להסכים לכך שסוכן נסיעות ימכור את הפוליסה לפי המלצותיה של המפקחת (מבוטח בריא ועד 30 ימי שהות מחוץ לגבולות ישראל).

הבטחתי לנתי להציף את בקשתו לסיוע, הרי הכל למען ילדינו המטיילים שמחליטים יום אחד לקחת תרמיל עם כמה חפצים ופשוט להיעלם לתקופה לא מוגדרת. מזל שיש אדם כמו נתי בלב קוסמוי, ששם יכול לטפל במי שזקוק.

עברתי חוויה מרגשת ואני מתכוונת לחפש פתרונות כלכליים שיעזרו לנתי לעזור לאחרים. לא יתכן שמדינת ישראל תשלח קרטונים של תרופות לכל מדינה שנפגעת מרעידת אדמה, ולא תכיר בחנות הקטנה של נתי שזקוקה לעזרה כלכלית – ועבור מי? עבור ילדינו שסיימו את שירותם בצבא ופרשו כנפיים.

התקשורת הישראלית מכירה את נתי ופונה אליו כשהיא זקוקה למידע. ערוץ 2 פונה אליו בכל אירוע חריג שמעורבים בו ישראלי וברשותי סרטונים רבים בהם הוא מדווח ליונית לוי על אירועים בתאילנד. נתי מקושר בכל תאילנד, הוא מותג ועלינו הישראלים לשמור עליו. נתי, אתה קסם של בחור. תמשיך בפועלך. אני בטוחה שכל מטייל משבח את שמך וכולי תקווה שכולם יבינו שעליהם להביא ציוד שנדרש וחסר לאחר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email