ביטוח בעולם /// אירופה: בשנת 2035 יהפכו גלי החום לתופעה נורמלית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גל החום הפוקד השנה את אירופה יהיה גל החום הממוצע בעוד 15 שנה, כך קובעת קבוצת מדענים העוסקים במשבר האקלים הבינלאומי.

קבוצת המדענים קראה לפעול במהירות לסילוק המכשולים האקלימיים, ולקדם תוכנית לשיקום האוקיינוס הארקטי שנפגע ביותר מחימום היתר.

אי הבהירות לגבי תחזיות האקלים מקשה על חברות הביטוח | צילום: Shutterstock

דויד קינג, העומד בראש קבוצת מדעני האקלים CCAG, אמר ש"מזג האוויר באירופה יחמיר מאוד בקיץ זה ובקיצים הבאים, יותר מהתחזיות שהיו בשנים האחרונות". תחזיות אלה אינן לוקחות בחשבון את התחזית על האוקיינוס הארקטי. עתיד האוקיינוס הוא אחד מסימני השאלה של מדענים המנסים לשנות תחזיות.

אי הבהירות לגבי תחזיות האקלים מקשות בחודשי החורף על חברות הביטוח בהכנת תחזיות תעריפים לתובלה ימית. במיוחד בחורף הקודם השתבשו התעריפים על רקע פלישת רוסיה לאוקראינה. מצפים שמצב ההפלגות בים השחור יסתדר.

התמתנות בשוק פוליסות ביטוחי החיים בארה"ב

שיעור המכירות של פוליסות חיים חדשות בארה"ב ירד לרמה שהייתה לפני תקופת הקורונה, כך קובעים נתוני שתי חברות מחקר אמריקניות בתעשיית הביטוח.

לפי נתוני חברת המחקרGROUP  MIB,בשמונה החודשים וחצי, הראשונים של 2022, הייתה ירידה של 6.5% בהנפקת פוליסות חדשות של ביטוחי חיים, לעומת התקופה המקבילה של 2021. זו ירידה של 1.5% לעומת התקופה הדומה ב-2020, כאשר החלה הנהירה לרכישת פוליסות ביטוחי חיים. המנהל התפעולי של MIB, אנדרי קרסו, קובע שרמת רכישת פוליסות ביטוחי חיים לא חזרה לרמה שהייתה בשנות הקורונה. הוא קובע שרמת הרכישות של ביטוחי חיים מגיעה עתה לכ-70% מבקשות הקניה של פוליסות חדשות.

"הכותרות משפיעות על רכישת הפוליסות", קובע קרסו. "אם הדברים אינם בכותרות, מראה הניסיון שאנשים לא מושפעים לרכוש את פוליסות הביטוח".

חברות מחקר אחרות מציינות שיש גורמים נוספים לירידה ברכישת ביטוחי חיים, ביניהם הדאגה מהרעה במצב הכלכלי או סימני ההאטה במשק האמריקני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email