אליאנץ' מזהירה: "אנחנו בעיצומה של מגפת תשלומי כופר"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעוד שמדינות רבות בעולם מתמודדות עם מגפת הקורונה, מגפה אחרת שתופסת תאוצה בעולם הדיגיטלי היא מגפת תשלומי הכופר. חברות ביטוח רבות נתונות תחת מתקפות כופר של האקרים, לפי אזהרה שפרסמה ענקית הביטוח האירופית אליאנץ'.

פעילות ההאקרים במחצית הראשונה של 2021 קפצה ב-125% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020. הזינוק הזה מתאפיין בתקיפות שכוללות דרישות תשלומי דמי כופר וסחיטה. אבל באליאנץ' מציינים שאילו המבוטחים היו נוקטים בצעדים הדרושים להכשלת המתקפות, אפשר היה למנוע 80% מאירועים אלה.

פעילות ההאקרים במחצית הראשונה של 2021 קפצה ב-125% | צילום: Shutterstock

הבדיקה של מומחי הסייבר של אליאנץ' העלתה כי המאפיינים של מתקפות דמי הכופר הם: ניצול מודל עסקים שלילי, חוליות חלשות במערך המחשוב, עסקים שהפכו יעדים לדרישות כופר וסחיטה וריבוי מתקפות על צינורות אספקה.

סקוט סייצ'י, העומד בראש מערך הסייבר של אליאנץ', אמר "כמבטחים עלינו להמשיך לעבוד עם לקוחותינו ולסייע לעסקים להבין שעליהם לחזק את הפיקוח והבקרה. באותו זמן, בהתגברות של שוק ביטוחי הסייבר, יש הכרח בהיערכות למתן שירותי חירום וגם לזירוז תשלום הפיצוי הכספי"

מבטחת המשנה הגדולה בשוויץ תפסיק לשווק ביטוח סיכונים פוליטיים

ציריך ביטוח, מבטחת המשנה הגדולה בשוויץ, הפתיעה את שוק הביטוח הבינלאומי וצרכני ביטוח האשראי הבינלאומי כשהודיעה כי היא מפסיקה את פעילותה כמבטחת ביטוחי אשראי מפני סיכונים פוליטיים כפי שעשתה במדינות רבות, כולל ישראל. הפסקת הביטוחים האלה נעשית בהתאם להחלטת ציריך לסגור את תחום ביטוחי האשראי הגלובלי.

ביטוחי האשראי הבינלאומי היה שירות מבוקש על ידי משקיעים, בנקים, חברות הנדסיות ויצואנים הפעילים במדינות המתפתחות. הכיסוי הביטוחי של הפוליסה כלל מהומות פוליטיות, הסתלקות חברות מהסכמי רכש, אי כיבוד התחייבויות כספיות, הקפאת תשלומים בשל אירועים כמו הפיכה צבאית ועוד.

חברת הביטוח ציריך, שמבצעת בתקופה האחרונה הליך התייעלות ארגונית, בחנה את פעילות ביטוחי האשראי והגיעה למסקנה שהפעילות הזו מסבה לה הפסדים. זאת במיוחד לאור שיבושים בפעילות הבינלאומית כתוצאה ממגפת הקורונה.

.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email