ביטוח בעולם // אפיזודת מזג אוויר: נזקים משמעותיים בצרפת ואיטליה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השנה נצטרך להתרגל לתופעות חדשות במזג האוויר. אחת מהן היא אפיזודה ים תיכונית שגרמה נזקים משמעותיים לחלקים מצרפת ואיטליה. לפי הערכות, נגרמו נזקים כלכליים בשווי של כמיליארד אירו. לפי מודל חיזוי מזג האוויר שפותח על ידי הברוקר AON, סערות מזג האוויר, הגשמים החזקים וההצפות בסוף נובמבר פגעו בדרום צרפת ובצפון איטליה.

האפיזודה הזו פגעה קשה באיזורים רבים, גרמה לשמונה הרוגים ולנזקים כלכליים.

שיטפונות שגרמו לנזקים כבדים | צילום: shutterstock

אפיזודיה ים תיכונית היא תופעה שבדרך כלל מתרחשת בין 3 ל־6 פעמים בשנה במהלך חודשי הסתיו, כאשר הים עדיין חם. אבל השנה תופעה זו של מזג האוויר הייתה מוקדמת יותר ולכן לא נערכו לקראתה. בשל כך, היא גרמה לנזקים קשים מהרגיל וחברות הביטוח יצטרכו לפצות את המבוטחים במאות

פיץ’ צופה ירידה ברווחיות ענף ביטוח ב־2020

חברת הרייטינג פיץ’ מפרסמת הערכות לפיהן בשנת 2020 תחול ירידה ברווחיות הביטוח בבריטניה. פיץ’ מציגה תחזית שלילית במיוחד לגבי ביטוחי רכוש ורכב.

מה הם הגורמים למבט השלילי על תעשיית הביטוח בשנה הבאה? האצה באינפלציה הגורמת לגידול בתביעות מבוטחים וחולשה בתמחור של עסקאות הביטוח. נתונים אלה יגרמו לירידה ברווחיות של מבטחי המשנה.

פיץ’ מציינת שהרשות להתנהגות פיננסית שוקלת לאסור על חברות הביטוח בבריטניה להמשיך להשתמש בשיטה של חידושים אוטומטיים של ביטוחים. הדבר נובע מן העובדה שחלק גדול מהלקוחות הוותיקים משלמים פרמיות ביטוח גבוהות יותר ממבוטחים חדשים. מהלך כזה, מציינת פיץ’, יגרום לכך שמבטחים יאבדו חלק מתיקי הביטוח ויספגו פגיעה חדה ברווחיות.

מאידך, הפגיעה של התקנה הזו על מבטחי הרכב תהיה פחות כואבת. מסתבר שבביטוחי רכב בבריטניה לא נפוצה התופעה של חידושים אוטומטיים של הביטוחים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email