ביטוח בעולם: בדובאי מתעניינים בחברות הביטוח הישראליות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ההסכם לנורמליזציה בין האמירויות לישראל עשוי בשנים הקרובות להכניס שחקן חדש לסקטור הביטוח הישראלי. כבר יש התעניינות בחברות הביטוח הישראליות כאפשרות השקעה לקרנות הפועלות באמירויות, בחיפוש אחר השקעות אפשריות בנוסף להייטק, כך מתברר מפניות של מתווכים באמירויות.

דובאי הפכה בשנים האחרונות למרכז הביטוח הגדול של המזרח התיכון ותפסה את מקומם של ביירות וקהיר. הדבר מתבטא בכך שתאגיד הביטוח הגדול לויד'ס פתח נציגות למזרח התיכון.

גם לחברות ביטוח מובילות באירופה ובארה"ב יש שם משרדים אזוריים החולשים על הפעילות במדינות האזור. ההתפתחויות ביחסי ישראל והאמירויות עשויות להוביל לצירוף ישראל לתחום הפעילות של הנציגויות בדובאי, במקום השייכות לאזורי אירופה ואפריקה.

דובאי. מרכז הביטוח הגדול של המזרח התיכון | צילום: shutterstock

כמו כן, בדובאי נערכים כנסים של חברות ביטוח וסוכני ביטוח. אלה כנסים גדולים שהדוברים בהם הם מנכ"לי חברות ביטוח באירופה ובארה"ב. אלה כנסים בנושאי ביטוח בריאות, שיווק, אסונות טבע ועוד. יש לצפות שתוך שנה יוכלו גם סוכני ביטוח ואנשי ביטוח ישראלים להשתתף, כי החרם הכלכלי על ישראל בוטל לחלוטין.

בברודוויי תובעים פיצויים מחברות ביטוח על נזקי הקורונה

חברת Jumacyn, המנהלת חמש תיאטראות בברודוויי, הגישה תביעה משפטית נגד חברות הביטוח האמריקאיותFederal  ו-Pacific המתחמקות מלשלם פיצויים על אובדן הכנסות של התיאטראות בעת מגפת הקורונה. התביעה הוגשה בבית המשפט באזור הדרומי של ניו יורק.

החברה המנהלת את התיאטראות מאשימה שחברות הביטוח פעלו להשמיט כל סעיף שיחייב אותן לפצות על נזקי מגפה. היא הגישה דרישה לחברת הביטוח Federal לפצות על האיסור שהוטל על התכנסויות גדולות ודיווחה על שבעה עובדי תיאטראות שחלו מקורונה. ואילו חברת הביטוח דחתה את תביעת הפיצוי בטענה כי לא נגרמו נזקים ישירים בהתאם לכיסוי בפוליסה.

כמו כן, המבטחת טוענת כי צווי הממשלה לא אסרו על גישה לתיאטראות, כך שהיתה גישה לעובדים לבדוק את מצב בנייני התיאטראות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email