ביטוח בעולם /// הרגולטור הבריטי ברפורמה שצפויה לחסוך למבוטחים 4 מיליארד ליש"ט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בהכוונת רגולטור הביטוח בבריטניה יתבצע מתחילת 2022 בדק בית של ביטוחי דירות ואלמנטרי, מהלך שצפוי לחסוך כ-4 מיליארד ליש"ט.

מטרת הרגולטור היא שלקוחות נאמנים לא יחויבו יותר בייקור הביטוחים שלהם בשיעור גדול משמעותית ממה ששילמו עד כה. תעשיית הביטוח בבריטניה הוזהרה על תנודות חדות שיהיו בתעריפים במסגרת רפורמת תעריפי ביטוח הרכב והאלמנטרי.

רפורמה שתוביל להורדה בתעריפי הביטוח | צילום: shutterstock

משמעות הרפורמות שמבטחים וסוכני ביטוח לא יוכלו להציע יותר תעריפים נמוכים כדי לקבל עסקים חדשים ולאחר מכן לייקר את פרמיות הביטוחים בחידושים.

כל אלה יחד צפויים להוביל להורדה משמעותית בתעריפי הביטוח בשנים הקרובות.

דוח חדש קובע: חברות הביטוח האירופיות יוכלו לעמוד באירועים קיצונים

רגולטור הביטוח האירופי EIOPA קובע שיכולת חברות הביטוח האירופיות לעמוד בהתחייבות למבוטחים יעמוד במבחן גם באירועים קיצוניים. מדובר על אירועים שיקרו בעשרים השנים הקרובות.

הרגולטור האירופי ביצע "מבחני לחץ" לחברות הביטוח ובחן את עמידותן בתרחישים בסיכוני לחץ פיננסי. המסקנה של הרגולטור היא כי אין בעיה לחברות הביטוח לעמוד בתרחישים האלה.

בין התרחישים שנבחנו על ידי הרגולטור היה יכולת חברות הביטוח לספוג הפסדים במשך כמה שנים בענפי הביטוח המובילים. בתרחיש נוסף נמצא שחברות הביטוח יכולות לעמוד בריבית 1- במשך עשרים שנה. בתרחיש אחר נמצא שהפסד של 20% בפעילות ובלחץ המבוטחים יעמדו חברות הביטוח.

מעל הכל נמצא שהמבטחים יוכלו לכבד התחייבויות למבוטחים בכל תרחיש קיצוני . דבר זה מעיד על החוזק הפיננסי ויכולת החברות לעמוד בתמורות בכלכלה העולמית. לרפורמה תהיה השפעה רבה על הביטוחים האלמנטריים, העלאות גדולות בפרמיות וייקור פוליסות הביטוחים האלמנטריים.

התנהלות המבטחים תתבצע על פי מודלים עסקיים יעילים שגובשו במהלך השנה האחרונה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email