ביטוח בעולם /// בוטל המיזוג של הברוקרים AON ו-WILLIS

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בוטל המיזוג הגדול של שתי חברות הברוקרים בביטוח – AON ו-Willis Towers Watson, מהלך שצפוי לעלות ל-AON כ-1.4 מיליארד דולר. ההחלטה על ביטול המיזוג נתקבלה בהפתעה.

שני הברוקרים הציגו את תוכנית המיזוג בהיקף של 30 מיליארד דולר בפני הרשויות באיחוד האירופי ובארה"ב. מוסדות האיחוד האירופי אישרו את מיזוג שתי החברות בהתניות שימנעו פגיעה במבוטחים, אולם משרד המשפטים האמריקאי, הממונה גם על הבטחת תחרות בכלכלה, הגיש תביעה משפטית לבלימת המיזוג בטענה שהיא פוגעה בתנאי התחרות.

משרדי AON. החברה הובילה את ביטול המיזוג | צילום: shutterstock

התובע הכללי של ארה"ב אמר שביטול המיזוג הוא "ניצחון לכללי התחרות של הקהילה העסקית האמריקאית". גם דוברת הבית הלבן בירכה על ביטול המיזוג בהתאם למדיניות התקיפה של הנשיא ביידן נגד קרטלים.

AON הובילה את המהלך של ביטול המיזוג. היא תצטרך לפצות את Willis במיליארד דולר. יש הוצאות נוספות על תיכנון המיזוג והיועצים המשפטיים של 400 מיליון דולר. הברוקר גם ביטל עסקה למכירת סקטור הפרישה בארה"ב כדי לרכך התנגדות הרגולטורים לעסקה.

זינוק ברווחי מבטחי המשנה ברבעון השני

מבטחי המשנה מדווחים על זינוק ברווחים במחצית הראשונה של 2021, לעומת ההפסדים שרשמו במחצית הראשונה של 2020 עקב מגפת הקורונה. השיפור החד ברווחיות הושפע מהחזרה להיקף עסקים גדול יותר וגם עקב ייקור פרמיות הביטוח.

מבטחת המשנה הגדולה סוויס רי חזרה לרווחיות. החברה דיווחה על רווח נקי של מיליארד דולר במחצית הראשונה של השנה, לעומת הפסד בתקופה המקבילה אשתקד. אבל סוויס רי צופה שהרווחיות תיפגע במחצית השנייה של השנה. הצפי שלה שתשלם מאות מיליוני דולר לנפגעים מהשיטפונות באירופה ביולי ועוד כמה מאות מיליוני דולר למבוטחים בדרום אפריקה שנפגעו בהתפרעויות שהעלו באש עסקים רבים.

מבטחת המשנה Axis Capital דיווחה על רווח של 344 מיליון דולר במחצית הראשונה של השנה, לעומת הפסד של 73 מיליון דולר במחצית המקבילה 2020. הדבר הושג בשיפור תיק ביטוחי המשנה וצעדי ייעול נוספים. גם מבטחת המשנה Partnerre מדווחת שעברה לרווח, וסיימה את המחצית הראשונה של השנה ברווח של 248 מיליון דולר, לעומת הפסד של 204 מיליון דולר בחציון הראשון של 2020.

גם מבטחת המשנה הצרפתית Scor דיווחה על זינוק ברווחים. החברה סיימה את המחצית הראשונה של 2021 ברווח של 380 מיליון יורו, לעומת רווח של 26 מיליון יורו בתקופה המקבילה ב-2020.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email