ביטוח בעולם /// ביטול אירועים בחודשיים הבאים יכביד על מבטחי המשנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות ביטוח המשנה יספגו מכה נוספת בשל גל ביטול אירועים בחודשים הבאים עקב הקורונה. זה בנוסף לשיעורי הריבית הנמוכים שפוגעים ברווחיות מבטחי המשנה, כפי שעלה בכנס מנהלי מבטחי משנה של חברת הדירוג סטנדארד אנד פור'ס.

סקטור מבטחי המשנה רשם הפסדים בשלוש השנים האחרונות. מגמה זו תימשך גם ב-2020 כתוצאה ממגפת הקורונה בנוסף לשיעורי הריבית הנמוכים שפגעו בהכנסות המבטחים מהשקעות פיננסיות. לזה יש להוסיף את ביטול האירועים המכוסים בפוליסות ביטוח המבטיחים פיצוי עקב אירועים כגון מגפות.

נזקי הקורונה ׀ צילום: Shutterstock

בדיון בפאנל בלטו דבריו של מייק ספנסר מנכ"ל Transatlantic Holdings, שאמר כי מצד אחד ההפסדים מביטוחי משנה גדלים, ומן הצד השני יש צניחה בהכנסות המבטחים מהשקעות כתוצאה משיעורי הריבית האפסיים. הוא הוסיף שבארבע השנים האחרונות מצב מבטחי המשנה הוא ברווח קטן או בהפסד. "מצב זה", אמר, "מוביל לייקור פרמיות הביטוח בשנה הקרובה. גם מבטחי המשנה יצטרכו להתמודד עם פסיקת בתי המשפט אם פוליסת הביטוח מכסה את נזקי מגפת הקורונה הנגרמים לעסקים".

מסעדות בארה"ב ניצחו במאבק כנגד חברת הביטוח שנדרשה לפצות על נזקי הקורונה

שתי מסעדות בצפון קרוליינה זכו במאבק המשפטי שניהלו נגד חברת הביטוח סימסינטי שסירבה לפצות אותם על נזקי מגפת הקורונה. זהו ניצחון עקרוני שהינו תקדים לכ-1,000 תביעות דומות.

בתביעה המשפטית נגד חברת הביטוח טענו בעלי המסעדות שהחברה סירבה לפצותן על נזקי הקורונה. המסעדות ביססו את התביעה על סעיף בפוליסת הביטוח של הכיסוי הביטוחי המבטיח פיצוי בשל שיבושים תפעוליים. בית המשפט פסק לטובת המסעדות והמבטחת תצטרך לפצותן בסכום משמעותי.

אולם, חברת הביטוח החליטה לערער על פסק הדין. המבטחת טוענת כי הכיסוי הביטוחי לשיבושים תפעוליים נועד לכסות הפסדים בגין נזקי רכוש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email