ביטוח בעולם // ברוקר בענף הביטוח: ההפסדים של סקטור הביטוח בעולם ינועו השנה בין 100 ל־160 מיליארד דולר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ברוקר הביטוח Guy Carpenter מצטרף לגורמים המעריכים את גודל ההפסדים שתעשיית הביטוח העולמית תספוג השנה. הוא מעריך שהפסדי חברות הביטוח והברוקרים, בשל מגפת הקורונה וקטסטרופות נוספות שארעו, יגיעו השנה להיקף חסר תקדים שינוע בין 100 ל-160 מיליארד דולר.

ברוקר הביטוח מזהיר עוד כי ההפסדים השנה יהיו גבוהים מההערכה הזו, אם יתברר שההוריקנים באוקינוס האטלנטי יהיו יקרים לשוק הביטוח וביטוחי המשנה. הוא מוסיף שלמגפת הקורונה יהיו השלכות משמעותיות על סקטורים של ביטוחי חיים ושל ביטוחים אלמנטרים.

ההפסדים השנה יהיו גבוהים מההערכה הזו | צילום: Shuttertsock

מאידך, בנק ההשקעות Berenberg מאריך שהתביעות בעולם כתוצאה ממגפת הקורונה ניתנות לשליטה. הערכת הבנק שהתביעות מקורונה ינועו בין 50 ל-70 מיליון דולר. ואילו בתאגיד לויד'ס מחזיקים בהערכה שההפסדים לסקטור הביטוח האלמנטרי והחבויות יכול להגיע ל-107 מיליארד דולר.

מוצר הביטוח המבוקש ביותר – כיסוי נגד מתקפות הסייבר

מגפת הקורונה מגבירה את הסכנה מפני מתקפות סייבר וכיסוי מפני מתקפת סייבר הפך למוצר הביטוח המבוקש בתקופה זו. הדבר מעניק הזדמנויות לחברות הביטוח והסוכנים,  קובעים האנליסטים של החברה האמריקאית GlobalData.

למעשה, הביקוש לביטוח מפני מתקפות סייבר במגזרי העסקים הקטנים והבינוניים בארצות הברית גדל בשיעור של 300% בין השנים 2016 ו-2019. הערכת האנליסטים היא שלכ-50% מהעסקים הבינוניים יש כבר כיסוי ביטוחי כנגד מתקפות סייבר, ואילו ל-40% מהעסקים הקטנים בארה"ב יש כיסוי ביטוחי מאז 2019.

ההערכה על גידול במכירת ביטוח מפני מתקפות סייבר הגיעה דווקא בתקופת מגפת הקורונה, עקב הסיכונים הגדלים של מעבר לעבודה מהבית. המגפה גם הגבירה את תלות העסקים באמצעים טכנולוגיים בעבודה היומיומית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email