ביטוח בעולם /// ברוקר הביטוח AON: ביטוחי הסייבר יתייקרו השנה ב-20%-50%

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ברוקר הביטוח הבינלאומי AON מעריך שפוליסות הביטוח בפני מתקפות הסייבר יתייקרו ב-2021 בשיעורים של 20%-50%. מגמת ההתייקרות של הפרמיות בשנה שעברה מקבלת השנה תאוצה.

ההתייקרות החדה של פרמיות הביטוח, קובע דו"ח של AON, נובע מזינוק מתכיפות התביעות של המבוטחים שנפגעו ממתקפות סייבר. הדבר מתבטא מדרישות של תשלומי כופר. ההערכה היא שהביקוש יגבר מעסקים קטנים ובינוניים.

ביטוח סייבר | צילום: Shutterstock

לפי הנתונים של הברוקר, תשלומי הפרמיות בביטוחי הסייבר הסתכמו בשנה שעברה ב-5 מיליארד דולר, ואילו אירועי תשלומי כופר זינקו מהרבעון הראשון ב-2018 לרבעון הרביעי של 2020 ב-486%, בעוד אירועים של גניבת נתונים ממאגרי מידע ירדו.

הדו"ח מציין גם כי על מנת להבטיח התחייבויות ארוכות טווח בביטוחי סייבר, בוחנים המבטחים את תיקי הביטוח. הם קובעים היכן יש לנקוט בצעדים להבטחת ביטוחי משנה מתאימים לכיסוי ביטוחי סייבר.

מנכ"ל פרודנשל: הזום ישלוט בשיווק ביטוחי החיים

מנכ"ל חברת הביטוח פרודנשל, מייק וולס, הציג את החזון בשיווק פוליסות ביטוחי החיים על ידי סוכני הביטוח. הדרך שפוליסות ביטוח החיים נמכרו השתנתה "לנצח" בשל מגפת הקורונה. סוכני הביטוח, שבמשך שנים מכרו פוליסות במפגשים פנים אל פנים, עברו למכירה באמצעות הווידיאו, בזום.

בהציגו את המאזן השנתי של ענק הביטוח הבריטי, שחלק גדול מפעילותו היא במדינות אסיה, דיווח וולס שכבר כ-30% משיווק פוליסות ביטוחי החיים נעשה באמצעות הזום ואמצעים דיגיטליים אחרים. כך כבר נוהגים במדינות דרום מזרח אסיה שיצאו מהגבלות הקורונה.

מנכ"ל פרודנשל הוסיף כי "המכירה באמצעות הזום ואמצעים דיגיטליים תישאר, מכיוון שסדר העדיפויות של האנשים שונה. ודרכי המכירה של 600 אלף סוכני הביטוח של החברה באסיה תשתנה לנצח.

אומנם רווחי החברה נפגעו מקיטון במכירת פוליסות ביטוח בבריטניה ובאסיה, אבל הודות לפוליסות ישנות הירידה מתונה יחסית וההכנסות מפרמיות ביטוח בשנה שעברה ירדו ל-42.5 מיליארד דולר, לעומת 45 מיליארד דולר ב-2019. הרווח נטו הוא 2.42 מיליארד דולר, לעומת 2.29 מיליארד דולר. על רקע המצב, דירקטוריון החברה הסתפק בתשלום דיוידנד של 16.10 סנט, לעומת 46.26 סנט בשנה קודמת. הדירקטוריון העדיף השקעות באסיה מאשר חלוקת דיוידנדים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email