ביטוח בעולם /// בריטניה: מהפך בטיפול בתביעות נפגעי תאונות דרכים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

משרד המשפטים וארגון המבטחים הבריטי (MIB) מנהיגים מהפך בטיפול בתביעות הקלות של נפגעי תאונות דרכים. כחלק מהרפורמה יוקם פורטל אונליין שיאפשר לנפגעים להגיש את התביעות לחברות הביטוח ללא מעורבות של עורכי דין. המועד המתוכנן להפעלת את השירות החדש הוא באפריל 2021.

השירות החדש עבר כבר שני ניסויים כדי לבחון כיצד המבוטחים מסתגלים להסדר החדש של הגשת תביעות. ניסוי שלישי יתקיים בסוף השנה כאשר יחגגו את חג המולד בבריטניה.

טופס מקוון להגשת תביעה ללא מעורבות עו"ד | צילום: shutterstock

הפעלת הפורטל חייבה שינויים בתקנות הפיקוח על הביטוח ובסדרי הטיפול בתאונות דרכים בהן יש פצועים קלים. נפגעים קלים בתאונות יוכלו להגיש תביעות לכיסוי ההוצאות הרפואיות עד גובה של 5,000 ליש"ט והפסדים בגין התביעות בגובה עד 10,000 ליש"ט. הפורטל לא יטפל בתביעות של הולכי רגל, רוכבי אופנים ורוכבי אופנועים.

המתנגדים העיקריים לפורטל החדש הם העמותה של עורכי הדין המטפלים בתאונות. ראשי העמותה טוענים כי הפורטל יעניק פיצויים לנפגעים בסכומים קטנים מאלה שנפסקו על ידי בתי המשפט ויגרום לאי צדק ותסכול בקרב נפגעים.

ג'נרל מוטורס נכנסת לעסקי הביטוח

יצרן הרכב ג'נרל מוטורס נכנס לעסקי ביטוח הרכב. קדמה למהלך זה, לפני מספר חודשים,  חברת הרכב החשמלית טסלה שהודיעה כי היא פועלת להקמת חברה-בת לביטוח רכב.

אונסטאר ביטוח, חברה-הבת של ג'נרל מוטורס, תרכז את עסקי הביטוח עבור הקונצרן. היא תפעל באמצעות סוכנות ביטוח בבעלותה ובעלי הרכב שיבטחו בחברה החדשה יצטרכו להסכים להתקין ציוד ברכביהם שיאפשר לבצע מעקב אחר הרגלי הנהיגה שלהם. מי שינהג בזהירות, יזכה לפרמיות ביטוח רכב נמוכות יותר. מאידך, נהגים אחרים יתודרכו לנהוג ביתר זהירות ולקבל הנחות בגובה פרמית הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email