בשל גל מתקפות הסייבר: חברות ביטוח ברחבי העולם נערכות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

טרנד חדש מסתמן בסקטור הביטוח הבינלאומי – חברות ביטוח ברחבי העולם מתקשרות עם חברות להתגוננות כנגד מתקפות הסייבר. המבטחים רוצים להציע למבוטחים, כחברות השקעה, מפעלים ומערכות תפעול חשמל, מים ותחבורה תמהיל של כלים שיאפשרו להתגונן מפני האקרים הדורשים כופר. גם המבטחים רוצים שמומחים יסייעו למבוטחים הגדולים בעדכון מערכות ההגנה בפני ההאקרים ובאבטחה של מערכת הסייבר.

ברוקר הביטוח הבינלאומי AON וחברת Cybereason העוסקת באבטחה של מערכת הסייבר, חתמו על הסכם לשיתוף פעולה לטיפול במתקפות הסייבר. המטרה של ההסכם היא לחזק את ההגנה על המבוטחים מפני התקפות סייבר בכלל וההתגוננות בפרט.

התמודדות עם סיכוני הסייבר. צילום: shutterstock

לחברת האבטחה יש יכולת לאתר סכנות של מתקפות האקרים. היא בעלת יכולת לסייע למבוטחים כיצד לפעול במהירות לשיפור האבטחה שלהם, כך שתכשיל מתקפות האקרים על מערכות מחשוב. שתי החברות מאמינות שהפעילות המשותפת תסייע לתת תשובה מהירה לגל הגובר של איומי הסייבר.

נזקי מזג האוויר: השיטפונות באירופה הסבו הפסדים של מיליארדי דולר

המאזנים של חברות הביטוח הגדולות באירופה חושפים הפסדים של מיליארדי דולרים כתוצאה מהשיטפונות והגשמים העזים שפקדו בחודשים יוני-יולי 2021 את מדינות אירופה. המבטחים השוויצריים לבדם יאלצו לשלם למבוטחים כ-2.4 מיליארד דולר.

חברת אליאנץ', מבטחת המשנה המובילה בגרמניה, בלגיה והולנד, מעריכה שהיקף ההפסד כתוצאה מהשיטפונות ביולי יגיע ל-1.1 מיליארד אירו. מתוך זה, הקצתה אליאנץ' 700 מיליון אירו לפיצוי מבוטחים בגרמניה. בהשוואה לשיטפונות שפקדו את גרמניה ב-2002, מסתבר שההפסדים לאליאנץ' הגיעו ל-1.76 מיליארד אירו.

ארגון המבטחים השוויצריים דיווח שכמחצית מהתביעות יכוסו על ידי 19 מבטחים ואילו המחצית השנייה של התביעות ישולמו על ידי מבטחים פרטיים.

מבטחת המשנה השוויצרית סוויס רי דיווחה על רווח של 1.3 מיליארד דולר במאזן לחודשים ינואר-ספטמבר, זאת למרות שאסונות הטבע ברחבי העולם הסבו לחברה הפסד של 2.5 מיליארד דולר. מעניין לראות כי מגפת הקורונה הסבה לביטוחי החיים ובריאות הפסד של 62 מיליון דולר, לעומת הפסד של 1.18 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב-2020.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email