ביטוח בעולם: גוגל תשתף פעולה עם גורמים בענף הביטוח?

חדשות הביטוח מרחבי העולם: גוגל מנהלת מו״מ עם חברות ביטוח צרפתיות לשיווק חבילות של מוצריה, קליפורניה מחייבת קרנות פנסיה לחשוף תשלומים לבתי השקעות ועוד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גוגל נטשה את התכנית למכור ביטוח באופן ישיר

גוגל נטשה את התוכנית שלה להיכנס לתחום הביטוח ולשווק פוליסות ביטוח באמצעות הרשת החברתית, אך עתה מחפשת החברה שותפויות עם חברות ביטוח, על מנת לשווק חבילות של המוצרים שלה יחד עם ביטוחים. מנכ“ל גוגל צרפת, ניק לידר, מסר בכנס השנתי של מבטחי המשנה במונטה קרלו, כי גוגל אינה מתכוונת להיכנס לענף הביטוח כשחקן ישיר. לדבריו, היא רוצה ליצור שותפויות עם חברות ביטוח לשיווק חבילות של מוצריה, כמו הבית החכם ומגלי אש, עם כיסוי ביטוחי. הוא מסר כי גוגל כבר מנהלת מו“מ עם אקסא ואליאנץ, חברות הביטוח הצרפתיות הגדולות, על יצירת השותפויות.

לידר הדגיש בפני אנשי הביטוח, ”אנו מבהירים את התפקיד שאנחנו יכולים למלא ואת הערך המוסף שאנחנו יכולים להוסיף, ובהתאם מחפשים את השותפים המתאימים“. הוא הוסיף כי ”אנחנו יודעים מהם הדברים בהם אנחנו טובים והדברים שבהם אנחנו לא“.

גוגל רוצה לספק למוצרים שלה כיסוי ביטוחי | צילום: fotolia
גוגל רוצה לספק למוצרים שלה כיסוי ביטוחי | צילום: fotolia

הפרלמנט האירופי דורש: בדיקה מחדש של תקנות הגנה על מבוטחים ומשקיעים

הפרלמנט האירופי דורש בדיקה מחדש של תקנות הגנה על מבוטחים ה ומשקיעים. הוא תובע לבחון את הרפורמה המוצעת, כדי למנוע אי בהירות בקרב מבוטחים ומשקיעים. לראשונה הצביע הפרלמנט האירופי נגד הצעת נציבות האיחוד האירופי, הגוף המנהל של האיחוד. 602 חברי הפרלמנט הצביעו נגד הצעת הנציבות, לעומת 4 חברים בלבד אשר הצביעו בעדה. המשמעות היא שהנציבות תצטרך לבחון מחדש את התקנות, ולהכניס שינויים משמעותיים לפי הערות הביקורת של חברי הפרלמנט. המטרה של הרפורמה בהגנה על מבוטחים ומשקיעים, היא שכל פוליסות הביטוח, תוכניות החיסכון ומוצרי ההשקעה הנמכרים על ידי הבנקים וחברות הביטוח, יהיו מלוות בהסבר קצר ופשוט, כדי להציג את התשואה הפוטנציאלית וההוצאה הכוללת. המטרה היא שלמבוטחים ולחוסכים יהיה קל להשוות בין כל מוצר חיסכון וביטוח.

הפרלמנט האירופי רוצה להקל על המבוטחים | צילום: fotolia
הפרלמנט האירופי רוצה להקל על המבוטחים | צילום: fotolia

קליפורניה מחייבת קרנות פנסיה לחשוף תשלומים לבתי השקעות

מושל קליפורניה, ג‘רי בראון, חתם על תקנות המחייבות את קרנות מ הפנסיה הציבוריות לחשוף תשלומים לבתי השקעות המנהלים את ההשקעות שלהן. ההערכה היא כי מהלך זה יביא לקיצוץ בעמלות הגדולות המשולמות לבתי ההשקעות המנהלים מאות מיליארדי דולר, במטרה לשפר את התשואות של קרנות הפנסיה הציבוריות.

לקליפורניה יש שתי קרנות פנסיה ציבוריות גדולות, מהמובילות בארה“ב. האחת היא CalPERS של עובדי הציבור והשנייה היא CalPERS של המורים. בתי ההשקעות גובים דמי ניהול ועמלות על התשואות של ההשקעות.

יחד עם זאת, נמתחת ביקורת בקליפורניה בטענה שהחוק החדש לא יחשוף את מלוא התשלומים לבתי השקעות. לדברי המבקרים, עדיין יהיו תשלומים נסתרים שלא ידווחו לציבור, כך שהוא לא יקבל דיווח מלא ועדכני על התשלומים הנגבים מהקרנות על ידי בתי ההשקעות של וול סטריט.

סן פרנסיסקו, קליפורניה. מבקרי התקנות חוששים מתשלומים נסתרים
סן פרנסיסקו, קליפורניה. מבקרי התקנות חוששים מתשלומים נסתרים

סוויס רי: אנו קרובים לקץ נפילת תעריפי ביטוחי המשנה

אנו קרובים לתחתית הנפילה של תעריפי ביטוחי משנה או שזו כבר הושגה – זו התחזית שהציג ראש ביטוחי המשנה בסוויס רי, מטיאס וובר, בכנס השנתי של מבטחי המשנה במונטה קרלו, שהתקיים בחודש שעבר.

וובר ייעץ למבטחי המשנה להיערך לסיום המחזוריות של הירידה בתעריפי ביטוחי המשנה בשנים האחרונות. המחזוריות הנוכחית תסתיים עד סוף השנה, כך שיש להיערך למפנה בשוק ביטוחי המשנה בשנה הקרובה.

הירידה בתעריפי ביטוחי הרכב בשנים האחרונות, ציין וובר, נבעה מכניסת הון חדש, מיתון בהפסדים מאסונות טבע ושיעורי ריבית נמוכים. היא היתה שונה ממחזוריות קודמת של נפילה בתעריפי ביטוחי משנה, מאחר והפעם היא התאפיינה בשיטפון של הון שנכנס לשוק ביטוחי המשנה, שהגביר את התחרות בהם.

וובר הדגיש כי הוא מאמין שהתחתית של הירידה בתעריפי ביטוחי משנה מתקרבת, במילים ”קרוב מאוד הזמן שזה יתרחש“. לדבריו, ישנם שווקים בהם זה כבר קורה, כאשר הירידה בתעריפי הביטוח וביטוחי המשנה נבלמת והם מראים סימנים של התאוששות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email