גורמי ביטוח בלונדון: צפויות התייקרויות נוספות בביטוחי הסייבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גורמי הביטוח בלונדון מזהירים כי צפויות התייקרויות נוספות בפרמיות ביטוחי הסייבר, זאת בעקבות עליה בדרישות לתשלומי כופר על ידי האקרים. כבר בשנה החולפת היתה התייקרות של פרמיות ביטוחי הסייבר.

האזהרה הזו התפרסמה בתחילת השבוע ב"פייננשל טיימס" ובעיתון הביטוח "אינשורנס דיי", אשר הזהירו כי ריבוי מתקפות הסייבר ודרישות תשלומי הכופר מכבידים על חברות הביטוח המתמחות בשיווק ביטוחי הסייבר ומאידך, גובה הפרמיות יכבידו על החברות. הדבר גם נובע מהזינוק בתביעות המבוטחים להשתתף בתשלומים להאקרים.

ביטוח מפני מתקפת סייבר | צילום: shutterstock

לפי נתוני חברת הייעוץ הביטוחי מארש, מחיר הכיסוי הביטוחי להגנה מפני מתקפות סייבר בארה"ב ברבעון הרביעי של 2021 זינק ב-130%, ואילו בבריטניה מחיר הכיסוי הביטוחי התייקר ברבעון הרביעי ב-92%. חברת הייעוץ מציינת שהדבר מלחיץ את המבוטחים שכבר מתמודדים עם האינפלציה בתחומי פעילות אחרים.

חברות הביטוח המובילות: ריווחיות גבוהה עם הקיטון בתשלומי הקורונה

כמה מחברות הביטוח המובילות דיווחו על שיפור חד בריווחיות בשנת 2021, קיטון שנובע מקיטון בתשלומי פיצויים על נזקי מגפת הקורונה וגידול בהכנסות מביטוחי סייבר. מאידך, חל גידול בתשלום פיצויים על נזקי אסונות טבע, בעיקר בארה"ב.

ZURICH: המבטחת החמישית בגודלה באירופה דיווחה על גידול של 35% ברווח התפעולי ל-5.7 מיליארד דולר ב-2021, הרווח הגבוה מאז שנת 2007. הרווח נובע בעיקר מירידה חדה בתביעות הקורונה, שיפור בפוליסות הביטוח ועליה בהכנסות מפרמיות הביטוחים. אבל החברה ספגה מהלומה מגידול בתביעות על נזקי אסונות טבע ואירועי מזג האויר. הרווח נטו עלה ב-36% ל-5.2 מיליארד דולר.

CHUBB: שנת 2021 היתה השנה הטובה בהיסטוריה של חברת הביטוח האמריקאית. ההכנסה נטו של החברה זינקה ל-8.5 מיליארד דולר, לעומת 3.5 מיליארד דולר ב-2020. התפלגות ההכנסות מראה שהחברה הרוויחה מביטוחי משנה 3.7 מיליארד דולר, עליה חדה של 200 אחוז, והרווח מהשקעות הסתכם ב-3.7 מיליארד דולר, רווח כפול מאשר בשנת 2020.

BEAZLEY: חברת הביטוח הבריטית, הפעילה בסינדיקטים של לויד'ס, דיווחה שחזרה לריווחיות הודות לעליה בפרמיות ביטוחי סייבר וזינוק של 49% בביטוחי סיכון. המבטחת נפגעה בשנת 2000, מביטול אירועים בשל הקורונה אשר היו מבוטחים. החברה המתמחה בביטוחי רכוש, סייבר וסיכונים פוליטיים, דיווחה על רווח של 369.2 מיליון דולר ב-2021, לעומת הפסד של 50.4 מיליון דולר ב-2020.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email