ביטוח בעולם /// הברוקרים מזהירים: האינפלציה תכביד על חידושי ביטוחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רוכשי ביטוחים צפויים לדרישה לפרמיות גבוהות יותר ול"שיחות קשות" בעת חידושי חוזי הביטוח, כאשר המבטחים מודאגים מהאצה באינפלציה.

על רקע הזינוק באינפלציה, שיבושים בשרשרת האספקה והחשיפה של החברות להוצאות גבוהות יותר על החזקת מלאים ושיבושים ממושכים יותר בהתנהלות העסקים, יושפעו חידושי חוזי הביטוח. החשש הוא שהמבוטחים לא ימסרו נתונים מדוייקים, יש סיכון של תת ביטוח ותשלומי הפיצוי יהיו קטנים על התביעות שיוגשו.

המבטחים מודאגים מהאצה באינפלציה | צילום: Shutterstock

לכן, רוכשי הביטוח יהיו חייבים למסור נתונים עדכנים ומדוייקים על השיווי בעת המשא ומתן על חידוש הביטוחים, כך לפי מארש הבריטית. בחברה מוסיפים שחייבת להיות מתודולוגיה להגשת הערכות שווי לנכסי החברות הפזורות בעולם.

ראש יחידת ביטוחי נכסים בברוקר הביטוח AON קובע שהאינפלציה הגבוהה משפיעה על רמת ההוצאות בכמה דרכים. הוא מציין, ששיעורי המכס על מוצרי היבוא והימצאות של חלק מהמוצרים השתנה ומשפיע על מחירי חומרים רבים וציוד. ישנה התייקרות משמעותית של המוצרים וגם חלה עליה בהוצאות השכר שמשפיעה בתביעות במקרה של אירוע ביטוחי. עוד הוא מזהיר שהמבוטחים עשויים להעדיף תת ביטוח בשל התעריפים שהתייקרו בעקבות האינפלציה המואצת.  

שנת שיא: סך פרמיות הביטוח ב-2022 יעבור את ה-7 טריליון דולר

סך הפרמיות בסקטור הביטוח בעולם יהיה גבוה ב-17% מאשר היה לפני מגפת הקורונה. גם המחקר של ענקית הביטוח סוויס רי צופה ששנת 2022 תהיה שנת שיא בפרמיות הביטוח בעולם. הוא יסתכם ביותר מ-7, טריליון דולר לראשונה בעולם הביטוח.

הכלכלן הראשי של סוויס רי מציין שתעשיית הביטוח היא תעשייה תוססת, שהתאוששה מהר מהמגפה וכיום היא תעשייה צומחת. עם זאת, אין אלה זמנים קלים, ותעשיית הביטוח תצטרך לשים עינה על האינפלציה. הכלכלן הראשי מוסיף שההוצאות בעולם מזנקות וישתקפו בתשלומים על תביעות בענפי התאונות ואסונות הטבע.

המחקר של סוויס רי מזהיר שההאטה של הכלכלה העולמית יחד עם זינוק באינפלציה ישתקף בעליה קטנה ריאלית של פרמיות הביטוח בשנים 2022 ו-2023. המצב הזה יגרום לגידול בהוצאות ענפי הביטוח האלמנטרי. סוויס רי צופה גידול בפרמיות של 4.8% ב-2022 ופגיעה בריווחיות שתוביל לייקור פרמיות הביטוח בענפי הרכוש והרכב. אף העליה בשכר וההתייקרויות בסקטור הרפואי יזניקו את גובה התביעות בביטוחי תאונות וביטוח רפואי.

אשר לביטוחי חיים, סוויס רי צופה גידול של 4.8% בפרמיות ב-2022, ירידה ריאלית של 0.2% בשל רמת האינפלציה. אולם בשנה הבאה תהיה חזרה לעליה ריאלית בפרמיות ביטוחי החיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email