ביטוח בעולם /// היפנים משווקים פוליסות המפצות את נפגעי גלי החום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על רקע התחממות כדור הארץ, חברות הביטוח היפניות גילו יוזמה. הן החלו בהפצת פוליסות ביטוח לפיצוי אנשים שנפגעים מגלי החום.

שתי חברות הביטוח המובילות ביפן, Sompo Holdings ו־Sumitomo Life Insurance, החלו השנה בשיווק פוליסות ביטוח שמיועדות באופן ספציפי לכיסוי הוצאות בריאות. יפן נפגעה הקיץ הזה מגלי חום שלא זכורים. כך למשל, הגיעה הטמפרטורה בטוקיו ל־35 מעלות צלזיוס במשך שישה ימים ברציפות. גלי החום גרמו לכך שכ־14 אלף איש אושפזו לטיפול דחוף במשך שבוע אחד.

כ-14 אלף איש אושפזו בשל גלי החום | צילום: Shutterstock

Sumitomo Life יחד עם סופטבנק הנפיקו פוליסת ביטוח חדשה לפיצוי נפגעי החום. הפרמיה לביטוח זה עולה 100 ין (73 סנט) ליום ביטוח. אם הפוליסה הזו נרכשת לפני 9:00 בבוקר, היא נכנסת לתוקף מ־10:00 בבוקר באותו יום. היא מכסה הוצאות אשפוז והוצאות רפואיות הנובעות מהחום.

פוליסת הביטוח של Sompo, שהוחל בשיווקה ביולי, מפצה על אשפוז, ניתוח והוצאות קבורה אם המוות היה בגלל החום. בתחילה הפוליסה הייתה מיועדת לילדים, אבל בשל ההתעניינות – היא מופצת כעת גם למבוגרים.

הרגולטור האמריקני: ביטוח הפיקדונות לא חל על כספי הקריפטו

רגולטור ביטוח הפיקדונות בבנקים בארה”ב (FDIC) תובע מהבנקים שעובדים עם חברות הקריפטו להבהיר חד משמעית שהכספים של חברות הקריפטו לא מובטחים. מה שנדרש מהבנקים, לפי הוראת הרגולטור, שהלקוחות ידעו איזה פיקדונות הקריפטו שמבוטחים, ואילו כספים לא נהנים מכיסוי ביטוחי במקרה של התמוטטות הבנק.

האזהרה הזו של רגולטור הביטוח והבנק המרכזי נשלח לאחר שבשבוע שעבר חברת Voyager פשטה את הרגל. התברר כי הטעתה את המשקיעים בחברה שכספם נהנה מביטוח פיקדונות של הרגולטור הפדרלי ויקבלו פיצוי במקרה של קריסה. המבטחת הפדרלית הדגישה שהבנקים חייבים להבהיר לציבור הלקוחות שהכיסוי של ביטוח פיקדונות מכסה רק פיקדונות בבנקים. אין הביטוח חל על חברות קריפטו, כספי אפוטרופוס, בורסות וארנקים דיגטליים.

המבטח הפדרלי ציין שפרסום מידע לא אמין על ביטוח פיקדונות על ידי גורמים לא בנקאיים, כולל חברות הקריפטו, יכול להטעות את הלקוחות של חברות אלה. הם יוכלו לחשוב שהם מוגנים כנגד כל הפסדים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email