ביטוח בעולם /// הכירו את חברת הביטוח החדשה שמתחייבת לשלם תביעות תוך 24 שעות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סקטור הביטוח באוסטרליה עובר טלטלה. חברת ביטוח חדשה מבשרת שתהיה המבטחת הראשונה שתשלם תביעות מבוטחים תוך יום. החברה גם תעניק הנחה של 8% בפרמיה השנתית למבוטחים שיתקינו סנסורים שיסייעו לגלות סימני שרפה, פיצוצים בצנרת המים, גניבה וונדליזם.

חברת הביטוח החדשה, Honey Insurance, שמתמחה בביטוחי רכוש, הכינה מחקר על הנעשה בתחום. אחת המסקנות מהמחקר היא כי ניתן למנוע הגשה של 50% מהתביעות. עוד נמצא כי 80% מהאוסטרלים הם בתת-ביטוח בשל התעריפים הגבוהים. כתוצאה מכך הם מחויבים בהוצאה נוספת שמגיעה ל-1.5 מיליארד דולר.

שימוש בלוויין כדי לאתר תקלות או שיפורים במבנה המבוטח | צילום: shutterstock

במסגרת מאמצי השיווק, החליטה המבטחת האוסטרלית החדשה להעניק למבוטחים סנסורים בשווי 250 דולר לכל מבוטח במטרה להקטין את סכומי התביעות הודות לגילוי המוקדם.

המבטחת משתמשת גם בלוויין כדי לאתר שיפורים במבנה של המבוטח, כגון הוספת אגף חדש או התקנת בריכת שחיה. הנתונים האלה מוזרמים למשרדי המבטחת כדי לעדכן את פוליסת הביטוח, דבר שיחסוך כסף למבוטחים בעת הגשת התביעה.

משרד המשפטים האמריקאי מנסה למנוע מיזוג בין AON ו-WILLIS

משרד המשפטים האמריקאי הפתיע את תעשיית הביטוח בתביעה משפטית במטרה למנוע מברוקר הביטוח AON לרכוש את הברוקר Willis Towers Watson בסכום של 30 מיליארד דולר. משרד המשפטים מבקש מבית המשפט למנוע את המיזוג בטענה שיפגע בתחרות בענף הביטוח.

בתביעה למניעת המיזוג, טוען משרד המשפטים כי מדובר במיזוג של שני ברוקרי הביטוח הגדולים בעולם. מיזוג זה יפגע בתחרות ויגרום לייקור פרמיות הביטוח. יתר על כן, המיזוג יגרום למניעת חדשנות במגזר העסקי האמריקאי.

התובע הכללי של ארה"ב ציין כי החברות האמריקאיות והצרכנים סומכים על תחרות בין שני ברוקרים שיורידו תעריפי ביטוח לשירותים חיוניים, כולל בריאות ופרישה מעבודה. הוא מוסיף כי התרת המיזוג תצמצם תחרות חשובה ותגרום לכך שישארו ברירות בודדות, מחירי ביטוח גבוהים ושירות ברמה נמוכה יותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email