ביטוח בעולם /// המבטחים נזהרים בביטוח עסקים אשר עושים שימוש במטבעות דיגיטליים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתקופה האחרונה גדל מספרם של הגורמים העסקיים שעוברים להשתמש בביטקוין או במטבעות קריפטו כמטבע התשלום. דוגמה בולטת לכך היא יצרנית הרכב החשמלי טסלה, בבעלות המיליארדר אלון מאסק, שעברה לשימוש בביטקוין ומאפשרת ללקוחותיה רכישת כלי רכב באמצעות מטבע ביטקוין ודודג'קוין.

הבעיה שמעלים המבטחים היא כי לא ניתן לבטח את ההשקעה הגדולה בביטקוין כנגד מתקפות סייבר, גניבות והונאות, בעיקר בשל הסיבה שמדובר בביטוח בסכום של 1.5 מיליארד דולר.

עלייה בביקוש לביטוח עסקים אשר עושים שימוש בביטקוין. צילום: shutterstock

מבדיקה שנעשתה בשוק הביטוח האמריקאי נמצא כי חברות הביטוח וסוכני הביטוח המשווקים פוליסות ביטוח עם כיסוי למטבעות ביטקוין מגבילים את ערך הביטוח. ואילו בלויד'ס מציינים שחברות קטנות יכולות לרכוש כיסוי לביטוח עסקאות בביטקוין בסכום של 10 מיליון דולר, ואילו חברות בינוניות יכולות לרכוש כיסוי ביטוחי בסכום של 100-200 מיליון דולר. הסכום המקסימלי של הביטוח עומד כיום על 750 מיליון דולר. חברות הביטוח אינן מוכנות בשלב זה להסתכן בביטוח מעבר לסכום הזה.

הביקוש לביטוח של עסקים אשר עושים שימוש בביטקוין לכיסוי פריצות של האקרים, גניבות והונאות גבר מאוד בתקופה האחרונה בארה"ב. לפי סיכומי חברת אבטחת הסייבר סיפרטרייס ,בשנת 2020 היקף ההפסדים מגניבות, מתקפות סייבר והונאה הסתכם ב-1.9 מיליארד דולר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email