ביטוח בעולם // המלצת חברת ייעוץ לסוכני הביטוח: עסקו גם במכירת רכבים וליסינג  

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת ייעוץ קנדית בשם Cookhouse labs העלתה רעיון מהפכני בפני סוכני הביטוח: אתם מבטחים כלי רכב, אז מדוע לא תעסקו גם במכירת מכוניות או בליסינג של כלי רכב ללקוחות שלכם, במקום שירכשו את המכוניות מסוחרי רכב? 

חברת הייעוץ בוחנת תרחישים ביחס למציאת תחומי פעילות נוספים לסוכני הביטוח. אנשי החברה גיבשו את ההצעה שלפיה סוכן הביטוח יציע למבוטח לרכוש באמצעותו את המכונית ולדאוג למימון הקניה, זאת במקום שהלקוח יפנה לגורם שלישי שיספק את הרכב והמימון. 

במקום ליסינג: האם סוכני ביטוח יתחילו למכור בקרוב רכבים? | צילום: Shutterstock

במקביל לחברת הייעוץ הקנדית כבר ישנם סוכני הביטוח שמתמחים בליסינג של ציוד תעשייתי. הסוכנים רוכשים את המוצרים מהיצרנים ומשווקים אותם למבוטחים, כאשר העסקה כוללת ביטוח והסדרי תשלומים. בחלק מהציוד בליסינג דאגו להתקין מערכת אלחוט שמאפשרת טיפול מהיר בתקלות ומקטינה מאד את תשלומי המבטח לחוכרים הציוד. 

מוקדם להעריך נזקי נגיף הקורונה לחברות הביטוח  

מוקדם להעריך את נזקי נגיף הקורונה לסקטור הביטוח. אולם הערכות הראשוניות קובעות שמבטחי המשנה יפגעו יותר מחברות הביטוח. 

חברות ומבוטחים שנפגעו מנגיף הקורונה ימצאו עצמם מתמודדים עם תנאי פוליסות הביטוח. חלקם יגלה שהאותיות הקטנות לא מכסות את נזקי נגיפים ומגיפות, כך שהמבטחים לא יצטרכו לשלם להם פיצויים. 

מומחי ביטוח מדווחים, כי יש מגוון של פוליסות ביטוח המכסות הוצאות של מגפות. אבל חלק מפוליסות הביטוח כוללות סעיף חבוי שהוציא נזקי נגיפים ומגיפות. מוקד ברוקר ביטוח המשנה מארש מדווח, כי מבוטחים פנו בשבוע האחרון כדי לבדוק את היקף הכיסוי הביטוחי של פוליסת הביטוח. לחלק מהמבוטחים יש מפעלי ייצור במחוזות בסין שהנגיף משתולל. 

ההערכה היא, שחברות הביטוח במזרח הרחוק, כולל סין, העוסקות בביטוח נסיעות, כיסוי מסחרי וביטוחי חיים הן הנפגעות ביותר. רק לחלק מחברות הביטוח יש רזרבות מתאימות לכיסוי נזקי מגיפות. 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email